Hotel Grand Montana

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

Двокреветна студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-27.12

30€

31.5€

27€

40€

46,5€

37€

28.12-03.01

59€

57€

45€

69€

87€

55,5€

04.01-15.04

30€

31.5€

27€

40€

46,5€

37€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 800 м од жичарницата

Супер луксузно опремени студија и апартмани. 
Хотелот има сауна, базен, ресторан, W-Fi на рецепција и во лобито. Сите апартмани имаа опремена кујна, кабелска TV.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

Бесплатно користење на базен, сауна, Интернет во јавните делови, Бесплатен превоз до првата станица на Гондолата по распоред на рецепција, Хотелско осигурување

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца до 5.99 год. - бесплатно

-          Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно, доплата за појадок 3€ за вечера 5€

-          Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - бесплатно, доплата за појадок 3€ за вечера 5€

-          Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

-          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

-          Дете до 5,99 – бесплатно на ВВ или НВ

-          Новогодишна вечера – 48 €, деца 6-11,99 - 22 € – Не е задолжително

-          Свечена Божиќна вечера – 25 €, деца 6-11,99 – 13 € – Не е задолжително

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

10% попуст за направени резервации до 30.11.2018 и целосно платени до 05.12.2018

 

БОНУСИ :

7=6 / 11=9 / 14=11  валидни за периоди помеѓу 01.12-27.12.2018 и 04.01-15.04.2019 (се комбинира со попуст за рана резервација)