ПСАКУДИЈА

Villa Giota е бездруго најубаво лоцираниот објект од понудата за Псакудија. Во непосредна близина на морето, со отворен поглед кон него, опкружена со широк плац, послан со зелена трева и збогатен со палмови дрвја, вилата Јота ја нуди својата слика - како едно од  блиските и идеални места за одмор. Располага со убаво уредени студија и апартмани, сите опремени со квалитетен мебел, ТВ, клима уред, тоалет, мини-кујна и балкон. Плажата, околните објекти и ресторани со богата исхрана, ви нудат можност за навистина квалитетно сместување, со ваша сопствена организација на квалитетен и комфорен одмор во Псакудија. Можноста за прошетки низ Ситониа се само мотив повеќе за нејзиниот избор..

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ...

 

ТЕРМИН :

 

ноќи

1/2 GV

студио

(2 лица)

1/2

студио

(2 лица)

1/2+1

студио

(3 лица)

2/2

апартман

(4 лица)

20.05-27.05

7

102 €

107 €

117 €

147 €

27.05-03.06

7

127 €

133 €

146 €

184 €

03.06-10.06

7

159 €

166 €

182 €

230 €

10.06-17.06

7

174 €

183 €

200 €

253 €

17.06-24.06

7

192 €

201 €

220 €

278 €

24.06-01.07

7

211 €

221 €

242 €

306 €

01.07-08.07

7

232 €

243 €

267 €

336 €

08.07-15.07

7

255 €

268 €

293 €

370 €

15.07-22.07

7

280 €

294 €

322 €

406 €

22.07-29.07

7

300 €

315 €

345 €

435 €

29.07-05.08

7

300 €

315 €

345 €

435 €

05.08-12.08

7

300 €

315 €

345 €

435 €

12.08-19.08

7

300 €

315 €

345 €

435 €

19.08-26.08

7

273 €

286 €

314 €

395 €

26.08-02.09

7

237 €

249 €

273 €

344 €

02.09-09.09

7

198 €

208 €

227 €

287 €

09.09-16.09

7

158 €

166 €

182 €

229 €

16.09-23.09

7

127 €

133 €

146 €

184 €

23.09-30.09

7

102 €

107 €

117 €

147 €

 

Цените се дадени за сместување по соба
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Попусти и доплати:
- Употребата на клима уред во објектот е бесплатна (каде што е достапен)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување

 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.

 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.