Хотел Рила 4*

Локација : во центарот на Боровец 
Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар. 
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 15.10.2017

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

28.12-06.01.2018

07.01-13.01.2018

14.01-27.01.2018

17.12-27.12.2018

08.03-05.04.2018

 

Вид на сместување | Период на престој

(мин.3 ноќевања)

28.01-24.02.2018

25.02-04.03.2018

05.03-17.03.2018

Двокреветна соба - стандард, поглед ресорт

2+1

93.00 €

76.00 €

61.00 €

56.00 €

41.00 €

Двокреветна соба - стандард, поглед стаза

2+1

97.00 €

79.00 €

64.00 €

60.00 €

45.00 €

Двокреветна соба - супериор, поглед ресорт

2+1

114.00 €

94.00 €

74.00 €

68.00 €

49.00 €

Двокреветна соба - супериор, поглед стаза

2+1

117.00 €

98.00 €

77.00 €

71.00 €

53.00 €

Фамилијарна соба (2 сврзани супериор), поглед ресорт

2+2

114.00 €

94.00 €

74.00 €

68.00 €

49.00 €

Фамилијарна соба (2 сврзани супериор), поглед стаза

2+2

117.00 €

98.00 €

77.00 €

71.00 €

53.00 €

Супериор сјуит - поглед ресорт *цена за соба

2+2

341.00 €

283.00 €

221.00 €

203.00 €

148.00 €

Супериор сјуит - поглед стаза *цена за соба

2+2

352.00 €

293.00 €

231.00 €

214.00 €

159.00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен и џакузи, интернет во лоби, паркинг.

За гостите сместени во супериор соби вклучено е и : користење на термо зона и фитнес центар, интернет во собите, ски гардеробер.

Дополнителни услови : 
▪ Деца до 1.99 год. - бесплатно 
▪ Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна стандард или супериор соба - доплаќа 20% од цената за возрасен 
▪ Деца од 2-11.99 год. сместени во фамилијарна соба : прво дете доплаќа 20%, второ дете доплаќа 50% од цената за возрасен 
▪ Прво дете сместено во супериор сјуит - бесплатно. Второ и трето дете доплаќа 10% од цената за сјуит 
▪ Трет и четврт возрасен сместени во супериор сјуит - доплаќаат 10% од цената за сјуит 
▪ Еден возрасен сместен со деца до 11.99 год. - прво дете доплаќа 70% од цената за возрасен, второ дете доплаќа 50% од цената за возрасен 
▪ Доплата за еднокреветна соба - 50% од цената за во двокреветна соба 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 65€, дете - 35€ 
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден