Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

Јуниор сјуит

студио

 

(2+2)

Едноспален апартман

 

(2+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-15.12

37€

43€

74€

16.12-28.12

39€

44€

79€

29.12-02.01

68€

80€

135€

03.01-10.01

48€

68€

101€

11.01-26.01

37€

43€

74€

27.01-16.02

39€

44€

79€

17.02-31.03

37€

43€

74€

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : Хотелот се наоѓа на 450 метри од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, 2 ресторана, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, салон за убавина, билијард.

 

 ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, ски гардеробер, транспорт до жичарница 

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца до 3.99 год. – бесплатно

-          Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

  • За период 03.01-10.01.2018 плаќа 25€
  • За период 16.12-28.12.2017 и 27.01-16.02.2018  плаќа 15€
  • За период 01.12-15.12.2017 / 11.01-26.01.2018 / 17.02-31.03.2018 плаќа 13€

-          Возрасен на дополнително легло

  • За период 03.01-10.01.2018 плаќа 33€
  • За период 16.12-28.12.2017 и 27.01-16.02.2018  плаќа 28€
  • За период 01.12-15.12.2017 / 11.01-26.01.2018 / 17.02-31.03.2018 плаќа 25€

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 75€, дете - 4€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          10% за резервација и уплата до 30.10.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на пристигнување на 13.01.2018 и период на престој од 03.03-31.03.2018

(се комбинира со попуст за рана резервација)