Хотел St. George Ski & Spa 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+0)

Двокреветно студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

Двокреветна соба

I - кат

(2+0)

Двокреветно студио

I - кат

(2+1)

Едноспален апартман

I – кат

 (2+2)

Двоспален апартман

I - кат

(4+2) 

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-20.12

24€

27€

29€

26€

23€

25€

28€

23€

21.12-27.12

29€

31€

37€

29€

28€

30€

35€

27€

28.12-02.01

59€

63€

67€

56€

58€

62€

66€

53€

03.01-10.01

36€

39€

44€

38€

35€

38€

41€

36€

11.01-03.02

29€

31€

37€

29€

28€

30€

35€

27€

04.02-11.02

36€

39€

44€

38€

35€

38€

41€

36€

12.02-05.03

29€

31€

37€

29€

28€

30€

35€

27€

06.03-30.04

24€

27€

29€

26€

23€

25€

28€

23€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне на неколку минути од почетната станица на Гондолата.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, бар, ресторан, продавница за сувенири, градина, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, купатило со туш/када, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, внатрешен базен, масажи, џакузи, парна бања, сауна, фризерски услуги, билијард, пинг-понг.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          внатрешен базен со минерална вода , сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, WiFi во целиот хотел,детски клуб, транфер до ски лифтот.  Вечерите вклучуваат пијалоци - вода, безалкохолни пијалоци (postmix), локално  вино. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Туристичка такса по лице на ден  - 1,00 евра

-          Дете до 1.99 год. - бесплатно

-          1 во дете од 2-11,99г. плаќа 50%

-          2 ро дете од 2-11,99г. плаќа 9 евра

-          1 дете од  6-11,99г.  на редовно легло со 1 возрасен  плаќа 70%

-          2 деца 6-11,99 со 1 возрасен - секое дете плаќа 50%

-          Возрасен на дополнително легло плаќа 70%

-          Свечена Божиќна вечера - 37,00 евра, CHD 4-12.99 -25,00 евра / не е задолжителна

-          Новогодишна вечера - 75,00 евра, CHD 4-12.99 – 45,00 евра. ЗАДОЛЖИТЕЛНА.

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          20% за резервации до 30/09 и уплата 50% до 05/10

-          15% за резервации до 31/10 и уплата 50% до 05/11

-          10 % за резервации до 30/11 и уплата 50 % до 05/12