Хотел St. George Ski & Spa 4*

ПОУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

- 20% за резервации до 30/09 и уплата 50% до 05/10

- 15% за резервации до 31/10 и уплата 50% до 05/11 

- 10 % за резервации до 30/11 и уплата 50 % до 05/12

 

 

Цена по соба/апп на ден

 

 

01.12-20.12.2017   06.03-30.04.2018

21.12-27.12.2018

11.01-03.02.2018 

 12.02-05.03.2018

03.01-10.01.2018 04.04-11.02.2018

28.12-02.01.2018

мин. 5 ноќи

 
 

HB +(на вечерите вкл. пијалоци)

HB

HB

HB

HB

 

двокреветна први кат  за 2 лица

46,00

55,00

69,00

115,00

 

Двокреветна за 2 лица

48,30

57,50

71,00

117,00

 

Студио први кат  за 2 лица

50,50

60,00

76,00

123,00

 

Студио за 2 лица

52,90

62,00

78,00

125,00

 

Апартман со една спална 1ви кат за  

2 лица

55,00

69,00

82,80

131,00

 

Апартман со една спална за 2 лица

57,00

73,50

87,40

134,50

 

Апартман со две спални 1ви кат за 4 лица

92,00

109,00

143,00

212,50

 

Апартман со две спални за  4 лица

103,50

115,00

150,00

224,00

 

DBL/Studio како еднокреветна

70% од цената на собата/апп

 

 

Туристичка такса по лице на ден  - 1,00 евра 

 

Вклучува: внатрешен базен со минерална вода , сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, WiFi во целиот хотел,детски клуб, транфер до ски лифтот.  Вечерите вклучуваат пијалоци - вода, безалкохолни пијалоци (postmix), локално  вино.

 

DBL- max 2 pax , Studio - 2+1, APP1 - 2+2, APP2- 4+2

 

Дете до  1.99 г.

бесплатно

 

1 во дете од 2-11,99г. плаќа 50%

 

2 ро дете од 2-11,99г. плаќа 9 евра

 

1 дете од  6-11,99г.  на редовно легло со 1 возрасен  плаќа

70%

 

2 деца 6-11.99 со 1возрасен- секое дете плаќа

50%

 

Возрасен на дополнително легло

70%

 

Попусти за рани резервации:

 

- 20% за резервации до 30/09 и уплата 50% до 05/10

 

- 15% за резервации до 31/10 и уплата 50% до 05/11 

 

- 10 % за резервации до 30/11 и уплата 50 % до 05/12

 

доплата:

 

Свечена Божиќна вечера - 37,00 евра, CHD 4-12.99 -25,00 евра / не е задолжителна

 

Новогодишна вечера - 75,00 евра, CHD 4-12.99 – 45,00 евра. ЗАДОЛЖИТЕЛНА.

 

Гостите на полупансион- HB ќе имаат ручек на  01.01. 2018  и покрај стандардната вечера на 31/12

 

 

 

 

 


Цените се изразени во евра , плаќање исклучиво во денари по курс 61,8 денари = 1 евро