ТОРОНИ

Локација: Грција / Халкидики / Ситонија / Торони

Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, фитнес, мини маркет, SPA центар ...

Сместување: Главна зграда, 45 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар ...

Депанданс (Old wing) студио-соби на приземје, тераса, чајна кујна, клима уред ...

Плажа: песочна плажа

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ БЕЗ ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

ноќи

1/2+1

еко студио

1/2+2

еко студио

27.05-03.06

7

179 € 

179 € 

03.06-10.06

7

199 € 

199 € 

10.06-17.06

7

239 €

239 €

17.06-24.06

7

259 €

259 €

24.06-01.07

7

289 €

289 €

01.07-08.07

7

299 €

299 €

08.07-15.07

7

329 €

329 €

15.07-22.07

7

349 €

349 €

22.07-29.07

7

359 €

359 €

29.07-05.08

7

359 €

359 €

05.08-12.08

7

359 €

359 €

12.08-19.08

7

349 €

349 €

19.08-26.08

7

329 €

329 €

26.08-02.09

7

269 €

269 €

02.09-09.09

7

239 €

239 €

09.09-16.09

7

189 €

189 €

16.09-23.09

7

169 €

169 €

 

Цените се однесуваат за лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7 ноќевања и услуга – полупансион (појадок и вечера)

Во студијата (дете до 5.99 год е бесплатно), (дете до 11.99 год има 50% попуст) и (3 возрасен 25% попуст)

- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман
- Доплата за туристичка такса 1,5 €  по соба на ден (се плаќа во објектот)

- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.