Хотел Самоков 4*

Локација : во центарот на Боровец 
Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар. 
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури ...

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 5=4, 6=5, 7=6...14=12 за пристигнувања од 05.01-31.01.2018 (вкл.) и од 01.03-31.03.2018 (вкл.) - важи за рез. од 01.12.2017

Цените се по лице за 1 ноќевање

29.12-04.01.2018

05.01-12.01.2018

13.01-02.02.2018

20.12-28.12.2017

Вид на сместување | Период на престој

(мин. 5 ноќ.)

03.02-16.02.2018

17.02-26.02.2018

27.02-31.03.2018

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Двокреветна соба

2+1

           52.00 €

          39.00 €

          33.00 €

          26.00 €

ПОЛУПАНСИОН

Двокреветна соба

2+1

           55.00 €

          43.00 €

          37.00 €

          31.00 €

Во цената е вклучено :  појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.

Дополнителни услови :

▪ Деца до 4.99 год. - бесплатно

▪ Деца од 5-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 15% попуст

▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло - 50% попуст

▪ Доплата за еднокреветна соба - 20€ на ден

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 50€, дете од 2-11.99 год. - 35€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден