Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+0)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-22-12

37€

56€

68€

23.12-27.12

45€

69€

81€

28.12-03.01

75€

100€

111€

04.01-10.01

50€

80€

92€

11.01-28.02

45€

69€

81€

01.03-15.04

37€

56€

68€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација : 200 м од жичарницата

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед.

Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, турска бања, масажи и спа процедури.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          полупансион, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Ручек (незадолжително) 10 евра за возрасен / 6 евра за деца 3-12.99 год.

-          Деца до 3 години БЕСПЛАТНО

-          1-во дете 3-12.99 на дополнително легло со 2 возрасни БЕСПЛАТНО

-          Две деца 3-12.99 со еден возрасен во двокреветна – двете паќаат по 50%

-          Две деца 3-12.99 на дополнително легло со двајца возрасни во апартман со една спална, првото дете бесплатно, второто дете 50%

-          Возрасен на дополнително легло -30% попуст

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервација и уплата до 31.10.2017

-          10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 6=5, 7=6 за период на престој 01.12-31.03.2018 (не се комбинира со попуст за рана резервација)