Хотел Банско 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

Мазонета

 

 

(2+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

01.12-14.12

38€

50€

15.12-28.12

41€

53€

29.12-11.01

61€

73€

12.01-25.01

41€

53€

26.01-15.02

51€

63€

16.02-01.03

41€

53€

02.03-02.04

38€

50€

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Хотел Банско  е прекрасен хотел со пријатна атмосфера и меѓу најдобрите водечки хотели во градот Банско а лоциран е на многу атрактивна локација во централното подрачје.Овој хотел работи преку целата година а на гостите во ски сезоната им овозможува трансфер до ски лифтот.

Капацитет: 51 соба од кој 23 двокреветни, 11 супериор, 8 апартмани со една спална соба, 4 апартмани со две спали соби.

Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, затворен базен, сауна,масажа, фитнес центар, соба за игри, сеф на рецепција, паркинг.

Опременост на собите: сите соби и апартмани се опремени со бања, ТВ, телефон, мини бар.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          сместување со појадок и со вечера - шведска маса, базен, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, превоз до главната ски станица, бесплатен интернет на рецепција 

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца од 0-12 год на дополнително легло во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО

-          Деца од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст

-          Трета возрасна особа на дополнително легло во двокреветна соба - 20% попуст

-          Задолжителна Новогодишна вечера 75 € за возрасни / 38 € дете од  2-12 год

-          Туристичка такса 5 еур по лице за целиот престој

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-15 %  ПОПУСТ  ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50%  УПЛАТА ДО 10.11

-10 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И 50%  УПЛАТА ДО 05.12