Хотел Олимп 3*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

стандард

(2+0)

Двокреветна соба

лукс

(2+0)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Мазонета Двоспален апартман (4+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.12-27.12

16€

17€

20€

15€

28.12-02.01

23€

24€

26€

18€

03.12-12.01

17€

18€

21€

15€

13.01-16.02

16€

17€

20€

15€

17.02-31.03

15€

16€

19€

14€

ЗА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН ДОПЛАТА ОД 6€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ

 

Локација : 1000 м од жичарницата

На самиот влез на Банско, Олимп претставува прва средба со гостопримството на ова прекрасно пиринско

градче. Хотелот располага со ресторан, лоби бар, таверна, конференциска сала, спортска сала, спа центар.

СПА Центар : сауна, парна бања, џакузи, релакс зона, фитнес

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Новогодишна вечера (BB) (задолжително) - 40 евра за возрасен/ 20 евра за дете (5-12,99 г.)

-          Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

-          Деца до 5 години БЕСПЛАТНО

-          Деца од 5 до 12.99 на дополнително легло плаќа 50% од цената за возрасен

-          Над 12.99 на дополнително легло плаѓа 70% од цената за возрасен

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          20 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 10.11.2017.

-          15 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 10.12.2017.

-          10 % попуст за резервации направени до 15.12.2017 и платени 100% до 20.12.2017.

 

БОНУСИ : - 6=5, 7=6, 10=9 и 11=10, 14=12 за пристигнувања во период 01.12.-27.12. и 13.01.-31.03.

Екстра попустот не се комбинира со попустот за ран букинг. 6=5, 7=6 за период на престој 01.12-31.03.2018 (не се комбинира со попуст за рана резервација)