Локација : Хотелот се наоѓа на 450 метри од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. 

Услуга: Полу пансион.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, масажа, сауна, џакузи, фитнес центар, куглана, билијард.

 

***ЗИМА 2017/2018!

STRAZHITE 4* HB

двокреветна соба

(2/2+1/3)

01.12.

14.12.

15.12.

28.12.

29.12.

11.01.

12.01.

25.01.

26.01.

15.02.

16.02.

01.03.

02.03.

02.04.

п.п. двокреветна соба 44 47 66 47 56 47 44
еднокреветна соба (1+1(0-1,99)) 61 64 83 64 74 64 61
двокреветна соба 87 94 131 94 113 94 87
двокреветна соба + додатно легло (3) 122 132 184 132 158 132 122
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 66 71 98 71 85 71 66
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 66 71 98 71 85 71 66
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 87 94 131 94 113 94 87

апартман 1 спална

(2/3+1/2+2/4)

01.12

14.12

15.12

28.12

29.12

11.01

12.01

25.01

26.01

15.02

16.02

01.03

02.03

02.04

п.п. апартман 1 спална  55 59 77 59 68 59 55
апартман 1 спална (2) 110 117 154 117 136 117 110
апартман 1 спална + додатно легло (3) 152 162 217 162 190 162 152
апартман 1 спална + 2 додатни легла (4) 175 189 262 189 225 189 175
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 110 117 154 117 136 117 110
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 110 117 154 117 136 117 110
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 110 117 154 117 136 117 110
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 110 117 154 117 136 117 110
3 возрасни + 1 дете (02-11,99) 152 162 217 162 190 162 152

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 70 евра за возрасен/ 35 евра за дете (2-11,99 г.). Деца 0-1,99 - не користат никакви услуги.

-Божиќна вечера (задолжително) - 30 евра за возрасен/ 15 евра за дете (2-11,99 г.). Деца 0-1,99 - не користат никакви услуги.

-15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017.

-10 % попуст за резервации за Банско Ски услугите направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017. 

-10 % попуст за резервации за Банско Ски услугите направени до 30.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-Хотелска такса - 5 евра на ден по лице (важи и за деца).

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.