Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

Мазонета

 

 

(2+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

01.12-16.12

43€

55€

17.12-25.12

47€

59€

26.12-08.01

66€

78€

09.01-27.01

47€

59€

28.01-17.02

55€

67€

18.02-03.03

47€

59€

04.03-02.04

43€

55€

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација: Хотелот "Стражите" се наоѓа на 1км одалеченост од центарот на Банско и на 250 м одалеченост од гондола ски лифтот..

Капацитет: На располагање ви стојат, 129 двокреветни соби, 16 мазионети и 7 апартмани.

Услуги: Сауна, Турска бања, Масажа, Фитнесс, затворерн базен, куглана, пинг-понг, билијард. Во секоја од собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          сместување со појадок и со вечера - шведска маса, базен, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, превоз до главната ски станица, бесплатен интернет на рецепција 

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца од 2-12 год на дополнително легло во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО

-          Деца од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст

-          Трета возрасна особа на дополнително легло во двокреветна соба - 20% попуст

-          Задолжителна Новогодишна вечера 75 € за возрасни / 38 € дете од  2-12 год

-          Туристичка такса 5 еур по лице за целиот престој

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-15 %  ПОПУСТ  ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50%  УПЛАТА ДО 10.11

-10 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И 50%  УПЛАТА ДО 05.12