МЕТАМОРФОЗИ

Локација: Грција / Халкидики / Ситонија / Метаморфози

Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, игралиште за деца, пинг-понг, фудбалско игралиште...

Сместување: сите соби се опремени со тоалет, фрижидер, балкон, клима, ТВ. Еден ден во неделата хотелот организира „грчка вечер“ со традиционална грчка музика.

Опис: Хотелот се наоѓа на околу 250м. одалеченост од плажа, околу 15 минути пешачење до центарот на Метаморфози.

Плажа: песочна

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ БЕЗ ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

ноќи

1/2+1

соба

1/2+2

апартман

27.05-03.06

7

175 € 

199 € 

03.06-10.06

7

205 €

229 €

10.06-17.06

7

235 €

279 €

17.06-24.06

7

255 €

299 €

24.06-01.07

7

285 €

339 €

01.07-08.07

7

305 €

359 €

08.07-15.07

7

315 €

379 €

15.07-22.07

7

335 €

389 €

22.07-29.07

7

345 €

399 €

29.07-05.08

7

345 €

399 €

05.08-12.08

7

345 €

399 €

12.08-19.08

7

345 €

399 €

19.08-26.08

7

325 €

379 €

26.08-02.09

7

265 €

319 €

02.09-09.09

7

225 €

269 €

09.09-16.09

7

185 €

219 €

16.09-23.09

7

165 €

189 €

 

Цените се однесуваат за лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7 ноќевања и услуга – полупансион (појадок и вечера)

 • Во 1/2+1 соба (1во дете до 11.99 год е бесплатно), (2ро дете до 5.99 год има 70% попуст), (3 возрасен 30% попуст)
 • Во 1/2+2 апартман (1во и 2ро дете до 11.99 год е бесплатно), (3то дете до 11.99 год има 60% попуст), (3 и 4 возрасен е бесплатен) (5ти возрасен 50% попуст)

- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман
- Доплата за туристичка такса 1,5 €  по соба на ден (се плаќа во објектот)

- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.