Локација: Хотелот се наоѓа на 650 метри од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, мини-бар, Wi-Fi, купатило, тераса. 

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: Внатрешен базен, џакузи, фитнес центар, сауна, пинг-понг, билијард.

 

***ЗИМА 2017/2018!

CHICHIN 3* BB/HB

двокреветна соба

економи (1/2)

10.12.

22.12.

23.12.

26.12.

27.12.

03.01.

04.01.

10.01.

11.01.

31.01.

01.02.

28.02.

01.03.

15.03.

п.п. двокреветна соба економи  BB 13 21 38 24 14 17 16
еднокреветна соба економи (1+1(0-3,99)) 20 33 61 39 22 28 26
двокреветна соба економи 25 41 76 48 28 35 32
1 возрасен + 1 дете (04-11,99) 23 37 68 43 25 31 29

двокреветна соба

стандард (2/2+1/3)

10.12

22.12

23.12

26.12

27.12

03.01

04.01

10.01

11.01

31.01

01.02

28.02

01.03

15.03

п.п. двокреветна соба стандард BB 16 24 43 28 17 20 17
еднокреветна соба стандард (1+1(0-3,99)) 24 39 68 44 26 31 28
двокреветна соба стандард 32 48 85 55 33 39 35
двокреветна соба стандард + додатно легло (3) 40 60 106 69 42 49 43
1 возрасен + 1 дете (04-11,99) 29 43 77 50 30 35 31
1 возрасен +2 деца (04-11,99) 32 48 85 55 33 39 35
2 возрасни + 1 дете (04-11,99) 39 58 102 66 40 47 41

трокреветна соба

(2+1/3)

10.12

22.12

23.12

26.12

27.12

03.01

04.01

10.01

11.01

31.01

01.02

28.02

01.03

15.03

п.п. трокреветна соба BB 16 24 43 28 17 20 17
трокреветна соба (3) 43 65 115 75 45 53 47
2 возрасни + 1 дете (04-11,99) 43 65 115 75 45 53 47

апартман 1 спална

(2/2+2/4)

10.10

22.12

23.12

26.12

27.12

03.01

04.01

10.01

11.01

 31.01

01.02

28.02

01.03

15.03

п.п. апартман 1 спална  BB 20 33 60 37 22 29 27
апартман 1 спална (2) 40 67 119 75 45 58 54
апартман 1 спална + додатно легло (3) 40 67 119 75 45 58 54
апартман 1 спална + 2 додатни легла (4) 48 79 140 89 53 67 63
2 возрасни + 1 дете (04-11,99) 40 67 119 75 45 58 54
2 возрасни + 2 деца (04-11,99) 40 67 119 75 45 58 54

 

*Во цената е вклучено: Новогодишна Гала вечера, трансфер до првата станица на гондола лифтот, фитнес центар, базен со џакузи, сауна.

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за HB - 10 евра за возрасен/ 8 евра за дете (4-11,99 г.).

-15 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.