Хотел Пирин Голф и СПА 5*

Цените се дадени по лице во евра, цените за двокреветните соби се дадени по две платежни лица, цените за двоспалните апартмани се дадени по четири платежни лица, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

Во цената е вклучено: ноќевање,појадок/вечера на шведска маса, чај и кафе во соба,користење на термалната зона во Спа центарот,отворен и затворен базен,повеќе видови на сауни и парни бањи,  ледена фонтана, трансфер до гондолата , ски опрема (ски, обувки, штеки) од понеделник до петок, сув пакет при резервации на HB и др. 

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018/2019

Двокреветна соба

(2+1)

Двокреветна соба

супериор

(2+1)

Двоспален

апартман

(4+1)

Двокреветна соба

(2+1)

Двокреветна соба

супериор

(2+1)

Двоспален

апартман

(4+1)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

Полупансион

 

01.12-20.12

07.01-05.03

 

32€

 

38€

 

42€

 

37€

 

43€

 

47€

06.03-31.03

30€

36€

40€

35€

40€

40€

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација: Хотелот "Пирин Голф и Спа" е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.

Капацитет : Во склоп на ресортот има голем број модерно уредени соби, студија и апартмани од различна категорија.

Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.

Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 

ДОПЛАТИ:

- Едно дете до 6.99 години во соба со родителите бесплатно

- Бебешко кеветче бесплатно

- Еден возрасен и дете до 6.99 години се плаќа како еднокреветна соба.

- Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана

- Деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 6 евра за појадок , 14 евра за полупансион

- Возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 12 евра за ноќевање со појадок и 25 евра полупансион

- Туристичка такса 1 еуро на ден по лице.

- Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)