Хотел Премиер 5*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

Двокреветна соба

со поглед планина

(2+1)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Едноспален апартман

со поглед планина

(2+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.12-21.12

42€

50€

50€

59€

22.12-28.12

72€

80€

86€

94€

29.12-06.01

94€

103€

112€

121€

07.01-18.01

57€

66€

68€

77€

19.01-03.03

74€

82€

88€

97€

04.03-09.04

57€

66€

68€

77€

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен - 19€, дете - 10€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација : 150 м од жичарницата

Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера.

Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи на отворено, гимнастичарски салон,студио за јога, финска сауна, арома сауна, парна бања, римска бања, kneipp патека, тепидариум, дел за рекреација, масажи и фитнес процедури

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, СПА и фитнес центар, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Дете до 5.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - 27€ за 1 НП

-          Возрасен на дополнително легло - 37€ за 1 НП

-          Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни - 95€, дете - 55€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          20% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 07.01-18.01.2018 | 04.03-09.04.2018

-          15% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 01.12-21.12.2017 | 19.01-03.03.2018

-          10% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 22.12-28.12.2017

-          10% за резервација и уплата до 30.11.2017 за период на престој 07.01-09.04.2018

БОНУСИ :

7=6 за период на престој 01.12-15.12.2017 | 07.01-09.04.2018 (се комбинира со попуст за рана резервација)

7=6 за период на престој од 20.01-30.03.2018 (важи за резервации од 01.12.2017)