Хотел MOUNTAIN PARADISE 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветно

студио

(2+0)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-22.12

26€

28€

28€

23.12-28.12

28€

30€

30€

29.12-01.01

50€

54€

54€

02.01-09.01

31€

33€

33€

10.01-25.01

28€

30€

30€

26.01-11.02

31€

33€

33€

12.02-28.02

28€

30€

30€

01.03-31.03

26€

28€

28€

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 300 м од жичарницата

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон.

Прекрасно уредената градина ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, паркинг, интернет.

 

ДОПЛАТИ:

-          Прво дете до 11.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Второ дете до 11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

-          Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

-          Дете до 11.99 год. на редовно легло - 30% попуст

-          За сместување во еднокреветна соба се плаќа 80% од сумата за 2 лица

-          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително, додека има места во ресторанот) : возрасни - 65€, деца од 2-11.99 год. - 35€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

БОНУСИ :

-          7=6/8=10 за период на престој 02.01-09.01.2018 и 26.01-11.02.2018

-          7=6/8=10 за период на престој 23.12-28.12.2017 / 10.01-25.01.2018 / 12.02-28.02.2018

-          7=5/6=5/5=4 за период на престој 01.12-22.12.2017 и 01.03-31.03.2018