Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+0)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+0)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+0)

УСЛУГА

Наем

Наем

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

01.12-25.12

23€

20€

26€

22€

34€

37€

26.12-03.01

52€

30€

57€

35€

72€

50€

04.01-28.02

28€

23€

32€

25€

40€

39€

01.03-20.04

23€

20€

26€

22€

34€

37€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:   

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 километар од почетната станица на Гондола лифтот и на 2 километра од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, интернет, лоби-бар, бар, ресторан, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, интернет, кујна, купатило, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, надворешен базен, фитнес центар, сауна, масажа, детско игралиште, игри, ноќен клуб.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          сместување на база избраната услуга, користење на внатрешен базен, џакзи, фитнес, парна бања, фитнес, Wi-fi во целиот комплекс, ски гардеробер, обезбеден паркинг на барање 

 

ДОПЛАТИ:

-          Туристичка такса 1 еур по лице на ден

-          Доплата за 1/1 во едноспален апартман 80% од цената

-          Доплата за Новогодишна вечер возрасни 69 еур и деца од 2-11,99 год 29 еур - Вечерата е задолжителна

-          Доплата за Божиќна вечер возрасни 55 еур и деца од 2-11,99 год 23 еур - Вечерата не е задолжителна

-          Доплата за деца од 4-11,99 год на дополнително легло на ден 1,5€ за наем на студио

-          Доплата за деца од 12-15,99 год на ден 7€ за наем на студио

-          Доплата за деца од 4-11,99 год на дополнително легло на ден 3€ за ноќевање со појадок

-          Доплата за деца од 12-15,99 год на ден 11€ за ноќевање со појадок

-          Доплата за деца од 4-11,99 год на дополнително легло на ден 5€ за полупансион

-          Доплата за деца од 12-15,99 год на ден 17€ за полупансион

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          10% за резервации направени до 15.11.2017, плаќање 50% до 25.11.2017, остатокот 5 дена пред поаѓање

БОНУС: 7=6 ;  12=10;  17=14  (не важи за престој од 23.12-09.01)