Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

топла врска

 

(2+1)

Двокреветна

студио

нема топла врска

(2+1)

Едноспален апартман

нема топла врска

(2+2)

Двокреветна соба

топла врска

 

(2+1)

Двокреветна

студио

нема топла врска

(2+1)

Едноспален апартман

нема топла врска

(2+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-27.12

32€

31€

38€

41€

41€

48€

28.12-02.01

65€

65€

72€

75€

75€

83€

03.01-12.01

38€

38€

44€

48€

48€

55€

13.01-26.01

32€

31€

38€

41€

41€

48€

27.01-16.02

38€

38€

44€

48€

48€

55€

17.02-31.03

32€

31€

38€

41€

41€

48€

  

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 15 минути пеш од центарот на Банско и на кратка дистанца од гондолата. Самата локација на хотелот дава панорамна глетка кон трите околни планини Пирин, Рила и Родопите како и импресивна глетка кон Банско.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, 2 ресторана, сервис за пеглање и перење, мини-маркет, продавница за сувенири, 3 конференциски сали, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар/фрижидер/кујна, греење, купатило со туш/када, фен, наметки и папучи, козметички сет, тераса.

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен базен, детско катче, фитнес центар, сауна, инфраред сауна, парна бања, зона за релаксирање, терапии, масажи, солариум, билијард, пинг-понг, јавање коњи, екскурзии.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          сместување со појадок или и со вечера , користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, ледена соба, релакс соба, фитнес, трансфер до ски лифтот 

 

ДОПЛАТИ:

-          Туристичка такса 1 еур по лице на ден

-          Новогодишна Свечена вечера со богата програма – 75 еур, деца – 50% задолжителна

-          Свечена Божиќна вечера со програма – 35 еур, деца – 50% - не е задолжителна

-          Деца до 5,99 год имаат седиште во ресторанот но за нив не е уклучено детско мени

-          Доплата за подземен паркинг 5 еур на ден

-          Миленичиња се дозволени во апартмансиот дел - 20 евра по престој

-          Доплата за делукс соба/студио/апартман 16 еур на ден

-          доплата за конкретен број на соба 15 евра дневно

-          Хотелска такса за преместување од апартмански дел во хотел, по соба по престој 35 евра , се плаќа на рецепција

-          Трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба

  • за период 01.12-27.12 / 13.01-26.01 / 17.02-31.03 плаќа 23€ за ноќевање со појадок
  • за период 03.01-12.01 / 27.01-16.02 плаќа 25€ за ноќевање со појадок
  • за период 01.12-27.12 / 13.01-26.01 / 17.02-31.03 плаќа 31€ за полупансион
  • за период 03.01-12.01 / 27.01-16.02 плаќа 33€ за полупансион

-          Возрасен на дополнително легло во студио/апартаман плаќа 17€ за ноќевање со појадок и 27€ за полупансион

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

- 20 % за резервации направени до 30/09 и 50% платени до 25/10

- 15 % за резервации направени до 15/11 и 50% платени до 25/11

БОНУСИ : 7=6  10=9  14=12 - ВАЖИ ЗА ПЕРИОД на престој 01/12-27/12 и од 13/01-31/03/2018