Локација : Хотелот се наоѓа на 500 метри од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан,, тераса, конференциска сала, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. 

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, надворешен базен, детски базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, детско игралиште, фудбалски терен.

 

***ЗИМА 2017/2018!

BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* HB

апартман 1 спална

(2/2+2/3+1)

19.12.

25.12.

26.12.

01.01.

02.01.

08.01.

09.01.

28.02.

01.03.

01.04.

апартман 1 спална (2) 63 127 98 86 63
апартман 1 спална + додатно легло (3) 86 150 121 109 86
1 возрасен + 1 дете (6-11,99) 63 127 98 86 63
1 возрасен + 2 деца (6-11,99) 75 138 109 98 75
2 возрасни + 1 дете (6-11,99) 75 138 109 98 75
2 возрасни + 2 деца (6-11,99) 86 150 121 109 86
3 возрасни + 1 дете (6-11,99) 98 161 132 121 98

апартман 2 спални

(4/4+2/5+1)

19.12

25.12

26.12

01.01

02.01

08.01

09.01

28.02

01.03

01.04

апартман 2 спални (4) 101 207 173 150 101
апартман 2 спални + додатно легло (5) 124 230 196 173 124
2 возрасни + 2 деца (6-11,99) 101 207 173 150 101
3 возрасни + 1 дете (6-11,99) 101 207 173 150 101
3 возрасни + 2 деца (6-11,99) 113 219 184 161 113
4 возрасни + 1 дете (6-11,99) 113 219 184 161 113
4 возрасни + 2 деца (6-11,99) 124 230 196 173 124
5 возрасни + 1 дете (6-11,99) 136 242 207 184 136

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за FB - 10 евра за возрасни/5 евра за деца (6-11,99).

-Новогодишна вечера (не задолжително) - 70 евра за возрасен/ 35 евра за дете (6-11,99 г.)/ 17 евра за дете (2-5,99 г.)

-20 % попуст за резервации направени до 30.09.2017 и платени 100% до 10.10.2017.

-15 % попуст за резервации направени до 30.10.2017 и платени 100% до 10.11.2017. 

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 10.12.2017.

-7=6, 8=7, 9=8, 10=9,14=12  за престој во период 19.12.-25.12.2017 and 02.01-01.04.2018 

-Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.