Хотел Гинис 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветно студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+0)

деца

02-11.99  на дополнително легло

дете

02-11.99 на редовно легло

Возрасен на дополнително легло во

(2+1) / (2+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

29.12-04.01

67€

73€

64€

14€

51€

47€ / 51€

05.01-11.01

50€

55€

48€

15€

39€

36€ / 39€

12.01-18.01

39€

43€

36€

15€

30€

28€ / 30€

19.01-01.03

45€

48€

42€

15€

35€

32€ / 34€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : Хотелот се наоѓа на 200 метри од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува 61 соба, рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, детско катче, билијард.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

-          -Внатрешна загреана гаража - поради пребукирање се издава ваучер - 8 евра на ден.

-          -Новогодишна вечера (задолжително) - 70 евра за возрасен/ 35 евра за дете (2-11,99 г.)

-          -Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

- 25 % попуст за резервации направени до 31.07.2017 и платени 100% до 05.08.2017.  

- 20 % попуст за резервации направени во период 01.08-31.09.2017 и платени 100% до 05.10.2017.

- 15 % попуст за резервации направени во период 01.10-31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017.

БОНУСИ :

-          7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за пристигнувања до 22.12.2017 и по 09.03.2018

Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.