Хотел Гинис 4*

Локација : Хотелот се наоѓа на 200 метри од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува 61 соба, рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. 

Услуга: Полу пансион.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, детско катче, билијард.

 

***ЗИМА 2017/2018!

MPM GUINESS 4* Aparthotel  HB
студио (2/2+1/3)

01.12

21.12.

22.12

28.12.

29.12

04.01.

05.01

11.01.

12.01

18.01.

19.01

01.03.

02.03

15.04.

п.п. студио  40 46 69 52 40 46 40
студио (1+1(0-2,99)) 61 67 138 104 61 67 61
студио (2) 81 92 138 104 81 92 81
студио + додатно легло (3) 109 124 186 140 109 124 109
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 70 81 121 91 70 81 70
1 возрасен +2 деца (02-11,99) 84 94 135 104 84 94 84
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 94 106 152 117 94 106 94
апартман 1 спална (2/2+2/4)

01.12

21.12

22.12

28.12

29.12

04.01

05.01

11.01

12.01

18.01

19.01

01.03

02.03

15.04

п.п. апартман 1 спална  44 49 75 56 44 49 44
апартман 1 спална (2) 87 99 150 113 87 99 87
апартман 1 спална (1) 87 99 150 113 87 99 87
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 76 87 131 99 76 87 76
1 возрасен +2 деца (02-11,99) 90 100 145 112 90 100 90
апартман 1 спална + додатно легло (3) 118 134 202 152 118 134 118
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 101 113 163 127 101 113 101
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 115 124 175 138 113 124 113
3 возрасни + 1 дете ( 02-11,99) 129 145 213 164 129 145 129
апартман 1 спална + 2 додатни легла (4) 149 168 254 192 149 168 149
апартман 2 спални (4/4+2/6)

01.12

21.12

22.12

28.12

29.12

04.01

05.01

11.01

12.01

18.01

19.01

01.03

02.03

15.04

апартман 2 спални (4) 150 173 262 197 150 173 150
апартман 2 спални + додатно легло (5) 176 203 308 231 176 203 176
4 возрасни + 1 дете (02-11,99) 163 186 276 210 163 186 163
4 возрасни + 2 деца (02-11,99) 177 200 290 224 177 200 177
5 возрасни + 1 дете ( 02-11,99) 189 216 322 245 189 216 189
апартман 2 спални + 2 додатни легла (6) 202 233 354 265 202 233 202

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Внатрешна загреана гаража - поради пребукирање се издава ваучер - 8 евра на ден.

-Новогодишна вечера (задолжително) - 70 евра за возрасен/ 35 евра за дете (2-11,99 г.)

-25 % попуст за резервации направени до 31.07.2017 и платени 100% до 05.08.2017. 

-20 % попуст за резервации направени во период 01.08-31.09.2017 и платени 100% до 05.10.2017. 

-15 % попуст за резервации направени во период 01.10-31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017.

-7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за пристигнувања до 22.12.2017 и по 09.03.2018 до крај на сезоната.

-Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.