Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

Двокреветна соба

(комфорт)

(2+2)

Фамилијарна

соба

(4+0)

Едноспален апартман

 

(4+0)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.12-21.12

12€

13€

10€

11€

12€

22.12-27.12

16€

18€

14€

15€

16€

28.12-03.01

32€

36€

27€

30€

32€

04.01-13.01

16€

18€

14€

15€

16€

14.01-28.01

15€

17€

13€

14€

15€

29.01-11.02

16€

18€

14€

15€

16€

12.02-04.03

15€

17€

13€

14€

15€

05.03-10.03

12€

13€

10€

11€

12€

 

Локација: Хотелот се наоѓа на 1000 метри од жичарата, на самиот влез на Банско. 

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, ресторан, таверна, конференциска сала, паркинг.

Сместување: DBL - 2+1 (фотеља на пуштање), DBL голема - 2+2 (фотељи на пуштање), Family room (2 соби) - 4 регуларни кревети/maкс. 4 лица, 2 APP2 (3 соби) - 4+2 (2 спални соби, дневна со софа на пуштање), 1 APP1  (2 соби) – maкс. 4 лица/4 регуларни легла. Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар,  интернет, купатило со туш.

Спорт и забава: СПА центар,фитнес центар, сауна, парна бања, џакузи, зона за релаксирање, базен, масажа, фудбал, пинг-понг.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          внатрешен базен, џакузи, фитнес, парна бања, WiFi, кабелски интернет, детска соба, ски гардеробер, трансфер до ски лифтот 

 

ДОПЛАТИ:

-          Дете  до 1.99г. на дополнително легло со  2-ца возрасни БЕСПЛАТНО, бебешко креветче- 6,00 евра/ден

-          Дете од 2-5,99г. на дополнително легло со 2-ца возрасни плаќа 30%

-          Дете од 6-11,99г. на дополнително легло со 2-ца возрасни плаќа 50%

-          Возрасен на дополнително легло плаќа 80% од цената

-          Доплата за новогодишна вечера со пијалоци - 65 евра, деца од 6-11.99г. – 30€  задолжително

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          10% попуст за резервации направени до 10.11 и 100% платени до 15.11.2017

БОНУСИ : 7=6 нa BB за престој во сите периоди до 27.12 вкл. и од 04.01.2018 (без НГ)