Локација: Хотелот се наоѓа на 900 метри од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, мини-бар, интернет, купатило со туш/када, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион.

Спорт и забава: Внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес центар, масажа, пинг-понг, билијард, детско игралиште.

 

***ЗИМА 2017/2018!

ICEBERG 3*  BB/ HB/ FB

двокреветна соба

(2/2+1/3)

01.12.

21.12.

22.12.

27.12.

28.12.

03.01.

04.01.

13.01.

14.01.

28.01.

29.01.

11.02.

12.02.

04.03.

05.03.

30.03.

п.п. двокреветна соба BB 12 16 32 16 15 16 15 12
еднокреветна соба 21 29 58 29 26 29 26 21
двокреветна соба 23 32 64 32 30 32 30 23
двокреветна соба + додатно легло 32 45 90 45 42 45 42 32
1 возрасен + 1 дете (2-5,99) 23 32 64 32 30 32 30 23
1 возрасен + 2 деца (2-5,99) 26 37 74 37 34 37 34 26
1 возрасен + 1 дете (6-11,99) 23 32 64 32 30 32 30 23
1 возрасен + 2 деца (6-11,99) 29 40 81 40 37 40 37 29
1 возрасен + 1 дете (6-11,99) + 1 дете (2-5,99) 26 37 74 37 34 37 34 26
2 возрасни + 1 дете (2-5,99) 26 37 74 37 34 37 34 26
2 возрасни + 1 дете (6-11,99) 29 40 81 40 37 40 37 29
2 возрасни + 2 деца (2-5,99) 30 42 84 42 39 42 39 30

двокреветна соба

супериор (2/2+2/3)

01.12

21.12

22.12

27.12

28.12

03.01

04.01

13.01

14.01

28.01

29.01

11.02

12.02

04.03

05.03

30.03

п.п. двокреветна соба супериор  BB 13 18 36 18 17 18 17 13
двокреветна соба супериор 25 36 71 36 33 36 33 25
двокреветна соба супериор + додатно легло 35 50 100 50 47 50 47 35
1 возрасен + 1 дете (2-5,99) 25 36 71 36 33 36 33 25
1 возрасен + 2 деца (2-5,99) 29 41 82 41 38 41 38 29
1 возрасен + 1 дете (6-11,99) 25 36 71 36 33 36 33 25
1 возрасен + 2 деца (6-11,99) 32 45 89 45 42 45 42 32
1 возрасен + 1 дете (6-11,99) + 1 дете (2-5,99) 29 41 82 41 38 41 38 29
2 возрасни + 1 дете (2-5,99) 29 41 82 41 38 41 38 29
2 возрасни  + 1 дете (6-11,99) 32 45 89 45 42 45 42 32
2 возрасни + 2 деца (2-5,99) 33 46 93 46 43 46 43 33
2 возрасни + 2 деца (6-11,99) 38 53 107 53 50 53 50 38
2 возрасни + 1 дете (6-11,99) + 1 дете (2-5,99) 35 50 100 50 47 50 47 35

фамилијарна соба

(2+2/3+1/4)

01.12

21.12

22.12

27.12

28.12

03.01

04.01

13.01

14.01

28.01

29.01

11.02

12.02

04.03

05.03

30.03

п.п. фамилијарна соба  BB 10 14 27 14 13 14 13 10
фамилијарна соба (4) 39 55 109 55 51 55 51 39

апартман 1 спална

(2+2/3+1/4)

01.12

21.12

22.12

27.12

28.12

03.01

04.01

13.01

14.01

28.01

29.01

11.02

12.02

04.03

05.03

30.03

п.п. апартман 1 спална  BB 11 15 30 15 14 15 14 11
апартман 1 спална  (4) 43 60 120 60 55 60 55 43

апартман 2 спални

(4+2/5+1/6)

01.12

21.12

22.12

27.12

28.12

03.01

04.01

13.01

14.01

28.01

29.01

11.02

12.02

04.03

05.03

30.03

п.п. апартман 2 спални BB 12 16 32 16 15 16 15 12
апартман 2 спални (4) 46 64 129 64 60 64 60 46
апартман 2 спални + додатно легло (5) 55 77 155 77 72 77 72 55
апартман 2 спални + 2 додатни легла (6) 64 90 180 90 84 90 84 64
4 возрасни + 1 дете (2-5,99) 49 69 138 69 64 69 64 49
4 возрасни + 1 дете (6-11,99) 52 72 145 72 67 72 67 52
4 возрасни + 2 деца (2-5,99) 53 74 148 74 69 74 69 53
4 возрасни + 2 деца (6-11,99) 58 81 161 81 75 81 75 58
4 возрасни + 1 дете (6-11,99) + 1 дете (2-5,99) 55 77 155 77 72 77 72 55
5 возрасни + 1 дете (2-5,99) 59 82 164 82 76 82 76 59
5 возрасни + 1 дете (6-11,99) 61 85 171 85 79 85 79 61

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за HB за возрасен/дете (02-11.99) - 8 евра/4 евра. (Важи за 22.12-13.01 и 29.01-11.02)

-Доплата за HB за возрасен/дете (02-11.99) - 7 евра/4 евра. (Важи за 14.01-28.01 и 12.02-04.03)

 -Доплата за HB за возрасен/дете (02-11.99) - 6 евра/3 евра. (Важи за 01.12-21.12 и 05.03-30.03)

-Доплата за FB за возрасен/дете (02-11.99) - 11 евра/6 евра. (Важи за 22.12-13.01 & 29.01-11.02)

-Доплата за FB за возрасен/дете (02-11.99) - 10 евра/5 евра. (Важи за 14.01-28.01 и 12.02-04.03)

-Доплата за FB за возрасен/дете (02-11.99) - 9 евра/5 евра. (Важи за 01.12-21.12 и 05.03-30.03)

-Доплата за HB+ за возрасен/дете (02-11.99) - 17 евра/7 евра. 

 -Новогодишна вечера (задолжително) - 60 евра за возрасен/ 25 евра за дете (6-11,99 г.)

-10 % попуст за резервации направени до 10.11.2017 и платени 100% до 15.14.2017.

-7=6  за престој во период   01.12-27.12 и 04.01-30.03 на база BB. (Не валидно за период 28.12-03.01).

-Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.

-Работни денови- спојте 4 ноќевања од недела до среда и добијте 1 гратис ноќевање во четврток со доручек. (Не валидно за период 28.12-03.01).

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.