Локација : Хотелот се наоѓа на 350 метри од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, ски гардеробер, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек.

Спорт и забава: СПА центар, џакузи, фитнес центар, масажа, сауна, парна бања.

 

***ЗИМА 2017/2018!

MURA 3* BB

двокреветна соба

(2/2+1/3)

01.12.

14.12.

15.12.

28.12.

29.12.

11.01.

12.01.

25.01.

26.01.

15.02.

16.02.

01.03.

02.03.

02.04.

п.п. двокреветна соба 21 23 32 23 26 23 21
еднокреветна соба (1+1(0-1,99)) 38 40 49 40 44 40 38
двокреветна соба 41 46 64 46 53 46 41
двокреветна соба + додатно легло (3) 58 64 90 64 74 64 58
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 31 35 48 35 40 35 31
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 31 35 48 35 40 35 31
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 41 46 64 46 53 46 41

трокреветна соба

(2+1/3)

01.12

14.12

15.12

28.12

29.12

11.01

12.01

25.01

26.01

15.02

16.02

01.03

02.03

02.04

п.п. трокреветна соба 21 23 32 23 26 23 21
трокреветна соба 62 69 97 69 79 69 62
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 52 58 81 58 66 58 52

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 85 евра за возрасен/ 42,50 евра за дете (2-11,99 г.). Деца 0-1,99 - не користат никакви услуги.

-Божиќна вечера (задолжително) - 35 евра за возрасен/ 17,50 евра за дете (2-11,99 г.). Деца 0-1,99 - не користат никакви услуги.

-15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017.

-10 % попуст за резервации за Банско Ски услугите направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017. 

-10 % попуст за резервации за Банско Ски услугите направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-Хотелска такса - 5 евра на ден по лице (важи и за деца).

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

.