Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+0)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

01.12-14-12

21€

15.12-28.12

23€

22.12-11.01

33€

12.01-25.01

23€

26.01-15.02

27€

16.02-01.03

23€

02.03-02.04

21€

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : Хотелот се наоѓа на 350 метри од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, ски гардеробер, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, џакузи, фитнес центар, масажа, сауна, парна бања. 

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          сместување со појадок - шведска маса, парна бања, сауна, паркинг, остава на ски опрема

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца од 2-12 год на дополнително легло во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО

-          Деца од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст

-          Трета возрасна особа на дополнително легло во двокреветна соба- 20% попуст

-          Доплата за 1/1 соба + 17 еур на ден

-          Туристичка такса 5 еур по лице за целиот престој

-          Задолжителна Новогодишна вечера 90 € за возрасни / 45  € дете од  2-12 год

-          Суит или мезонет ако се користи за 2-ца возрасни доплата 12 евра по лице на ден, ако се користи за 3-ца возрасни 7 евра по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50% УПЛАТА ДО 10.11

-10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И 50% УПЛАТА ДО 05.12