Хотел Гранд Ројал 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

студио

(2+0)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.11-30.11

24€

26€

23€

01.12-26.12

26€

30€

25€

27.12-04.01

57€

60€

56€

05.01-11.01

33€

36€

33€

12.01-10.03

26€

30€

25€

11.03-10.04

24€

26€

23€

ЗА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН ДОПЛАТА ОД 10€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ ДЕТЕ (3-12.99) 5€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 300 м од жичарницата

Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер.

СПА Центар : внатрешен базен со детски сектор, фитнес, финска сауна, парна бања, џакузи, турска бања, спа процедури и масажи

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Дете до 2.99 год. - бесплатно

-          Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

-          Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио - 30% попуст

-          Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

-          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 75€, дете - 40€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервација и уплата до 31.10.2017

-          10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 12.01-28.02.2018 | 5=4 за период на престој 01.03-10.04.2018

(се комбинира со попуст за рана резервација)