Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

 УСЛУГА

Полупанион

Полупансион

01.12-21.12

31€

36€

22.12-28.12

34€

40€

29.12-02.01

58€

68€

03.01-06.01

40€

46€

07.01-18.01

31€

36€

19.01-03.03

34€

40€

04.03-31.03

31€

36€

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација: Хотелот се наоѓа на  10 минути пешачење од ски гондолата, на 5 минити од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, бар во СПА центарот, ресторан, таверна, конференциска сала, паркинг.

Сместуњање: Собите се опремени со кабловска ТВ, мини-бар,  интернет, купатило со туш/када, фен, козметички сет.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, внатрешен базен, базен за деца, сауна, парна бања, хидромасажна када, масажа.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          полупансион,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Возрасен на додатно легло - 30% попуст од цената за регуларно легло.

-          1во Дете до 6,99 г. на додатно легло - бесплатно.

-          2ро Дете до 6,99 г. на додатно легло -се наплатува 30% од цената за возрасен.

-          1во и 2ро Дете 7-13.99 г. на додатно легло - се наплатува 50% од цената за возрасен.

-          Бебешко креветче од напред на барање - бесплатно.

-          Новогодишна вечера (задолжително) - 70 евра за возрасен/ 35 евра за дете (7-13,99 г.)/ деца до 6,99 г. - со стол 35 евра или без - бесплатно

-          Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)