Локација: Хотелот се наоѓа на  10 минути пешачење од ски гондолата, на 5 минити од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, бар во СПА центарот, ресторан, таверна, конференциска сала, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со кабловска ТВ, мини-бар,  интернет, купатило со туш/када, фен, козметички сет.

Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион/All Inclusive Light.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, внатрешен базен, базен за деца, сауна, парна бања, хидромасажна када, масажа.

 

***ЗИМА 2017/2018!

TRINITY RESIDENCE & SPA 4* RO/BB/HB

двокреветна стандард

соба (2/2+1/3)

01.12.

21.12.

22.12.

28.12.

29.12.

02.01.

03.01.

06.01.

07.01.

18.01.

19.01.

03.03.

04.03.

31.03.

п.п. двокреветна стандард соба  RO 21 24 / 30 21 24 21
еднокреветна стандард соба (1+1(0-6,99)) 33 39 / 48 33 39 33
двокреветна стандард соба 41 48 / 60 41 48 41
двокреветна стандард соба + додатно легло (3) 56 65 / 81 56 65 56
1 возрасен + 1 дете (07-13,99) 35 41 / 51 35 41 35
1 возрасен +2 деца (0-6,99)(07-13,99) 41 48 / 60 41 48 41
1 возрасен +2 деца (07-13,99) 46 53 / 66 46 53 46
2 возрасни + 1 дете (0-6,99) 41 48 / 60 41 48 41
2 возрасни + 1 дете (07-13,99) 52 60 / 75 52 60 52

апартман 1 спална

(2/2+2/4)

01.12-21.12 22.12-28.12 29.12-02.01 03.01-06.01 07.01-18.01 19.01-03.03 04.03-31.03
п.п. апартман 1 спална  RO 26 30 / 36 26 30 26
апартман 1 спална (2) 53 60 / 71 53 60 53
апартман 1 спална (3) 71 81 / 96 71 81 71
апартман 1 спална (4) 90 102 / 121 90 102 90
2 возрасни + 1 дете (0-6,99) 53 60 / 71 53 60 53
2 возрасни + 1 дете (07-13,99) 66 75 / 89 66 75 66
2 возрасни + 2 деца (07-13,99) 79 90 / 107 79 90 79
2 возрасни + 2 деца (0-6,99) 61 69 / 82 61 69 61

двокреветна соба

(2/2+1/3)

01.12

21.12

22.12

28.12

29.12

02.01

03.01

06.01

07.01

18.01

19.01

03.03

04.03

31.03

п.п. двокреветна соба BB 24 28 / 33 24 28 24
еднокреветна соба (1+1(0-6,99)) 39 44 / 53 39 44 39
двокреветна соба 48 55 / 67 48 55 48
двокреветна соба + додатно легло (3) 65 75 / 90 65 75 65
1 возрасен + 1 дете (07-13,99) 41 47 / 57 41 47 41
1 возрасен +2 деца (0-6,99)(07-13,99) 48 55 / 67 48 55 48
1 возрасен +2 деца (07-13,99) 53 61 / 73 53 61 53
2 возрасни + 1 дете (0-6,99) 48 55 / 67 48 55 48
2 возрасни + 1 дете (07-13,99) 60 69 / 83 60 69 60

апартман 1 спална

(2/2+2/4)

01.12

21.12

22.12

28.12

29.12

02.01

03.01

06.01

07.01

18.01

19.01

03.03

04.03

31.03

п.п. апартман 1 спална  BB 30 33 / 39 30 33 30
апартман 1 спална (2) 60 67 / 78 60 67 60
апартман 1 спална (3) 81 90 / 106 81 90 81
апартман 1 спална (4) 102 113 / 133 102 113 102
2 возрасни + 1 дете (0-6,99) 60 67 / 78 60 67 60
2 возрасни + 1 дете (07-13,99) 75 83 / 98 75 83 75
2 возрасни + 2 деца (07-13,99) 90 100 / 117 90 100 90
2 возрасни + 2 деца (0-6,99) 69 77 / 90 69 77 69

двокреветна соба

(2/2+1/3)

01.12

21.12

22.12

28.12

29.12

02.01

03.01

06.01

07.01

18.01

19.01

03.03

04.03

31.03

п.п. двокреветна соба HB 31 35 58 40 31 35 31
еднокреветна соба (1+1(0-6,99)) 49 55 92 64 49 55 49
двокреветна соба 62 69 115 81 62 69 62
двокреветна соба + додатно легло (3) 84 93 155 109 84 93 84
1 возрасен + 1 дете (07-13,99) 53 59 98 68 53 59 53
1 возрасен +2 деца (0-6,99)(07-13,99) 62 69 115 81 62 69 62
1 возрасен +2 д еца (07-13,99) 68 76 127 89 68 76 68
2 возрасни + 1 дете (0-6,99) 62 69 115 81 62 69 62
2 возрасни + 1 дете (07-13,99) 78 86 144 101 78 86 78

апартман 1 спална

(2/2+2/4)

01.12

21.12

22.12

28.12

29.12

02.01

03.01

06.01

07.01

18.01

19.01

03.03

04.03

31.03

п.п. апартман 1 спална  HB 37 40 69 46 37 40 37
апартман 1 спална (2) 74 81 138 92 74 81 74
апартман 1 спална (3) 99 109 186 124 99 109 99
апартман 1 спална (4) 125 137 235 156 125 137 125
2 возрасни + 1 дете (0-6,99) 74 81 138 92 74 81 74
2 возрасни + 1 дете (07-13,99) 92 101 173 115 92 101 92
2 возрасни + 2 деца (07-13,99) 110 121 207 138 110 121 110
2 возрасни + 2 деца (0-6,99) 85 93 159 106 85 93 85

 
*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Бебешко креветче од напред на барање - бесплатно.

-Новогодишна вечера (задолжително) - 70 евра за возрасен/ 35 евра за дете (7-13,99 г.)/ деца до 6,99 г. - со стол 35 евра или без - бесплатно.

-Ран Букинг не важи за периодот 29.12.-02.01.

-15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 10.11.2017.

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 10.12.2017.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.