Elegant LUX  * * * *

Цена на ден во евра по студио

или апартман на база полупансион

22.12-28.12

мин. 3 ноќи

 


12.02-25.02

29.12-03.01

мин. 4 ноќи

20.01-11.02

мин. 4 ноќи

26.02-30.04


04.01-19.01

 


HB

HB

HB

HB

СТУДИО за две лица

78

138

85

57

СТУДИО за едно лице

63

125

71

46

APP со една спална за 2 лица

87

161

94

63

APP со една спална за  4 лице (Family)

132

220

144

98

APP со две спални за 4 лица

141

262

158

109

APP со две спални за 6 лица

194

320

205

148

Дете од 6-11.99г. на дополнително легло

20

32

23

17

Возрасен на дополнително легло

29

48

31

23

Доплата за ручек возрасен

8

Доплата за ручек дете - 6-11.99г.

6

Вклученовнатрешен базен(8m/5m)со минерална вода (33-34C), џакузиФинска саунаинфрацрвена саунапарна бањаТурска бањафитнес, ски гардеробертрансфер до лифтот, WiFi во цел хотел, детска соба, паркинг. Во зима: 1 вечер пиано забава во лобито и жива музика во ресторанот.

 

Туристичка такса по лице на ден - 1,00 евро


 

Studio - (една голема соба со кујна; без балкон) 2+1дете/3воз. (софа на пуштање), APP1 спална + дневна со кујна - 2+2/3+1 дете, FAM APP1-спална + дневна со кујна - макс. 4 редовни легла; APP2 - (2 спални+дневна+кујна, 2 бањи) 4+1/5воз.; APP2 - (2 спални +дневна+кујна, 2 бањи) 6 воз. Сите кујни се со цела опрема за готвење. Бањарки и влечки.

Дете до  5.99 г. на дополнително легло

БЕСПЛАТНО

Дете од  0-11,99г. на регуларно легло плаќа

80%

 

Доплати:

Новогодишна вечера - 75 евра, деца 6-11.99 – 40 евра – не е задолжителна

Божиќна вечера –35 евра, деца 6-11.99 - 25 евра – не е задолжителна

Платената стандардна вечера на  25.12 и 31.12. ќе биде сервирана како ручек истиот ден

Попусти за рани резервациивалидни за  исхрана & свечени вечери(без туристичка такса)

15% за резервации направени до 31.10.2017 и платени до  01.11.2017

10% за резервации направени до 30.11.2017 и платени до 01.12.2017

Екстра7=6, 11=10, 12=10 за доаѓања до 08.01-30.04.2018

*** ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ЕКСТРА

Миленичиња дозволени - 10,00 euro/day

 

Цените се изразени во евра , плаќање исклучиво во денари по курс 61,8 денари = 1 евро