Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветно

студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Едноспален апартман

фамилијарен

(4+0)

Двоспален апартман

за четири лиц

(4+1)

Двоспален апартман

за шест лица

(6+0)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

22.12-28.12

39€

44€

33€

35€

32€

29.12-03.01

69€

81€

55€

66€

53€

04.01-11.02

43€

47€

36€

40€

34€

12.02-25.02

39€

44€

33€

35€

32€

26.02-30.04

29€

32€

25€

27€

25€

 

ЗА ХОТЕЛОТ: 

Локација : Хотелот се наоѓа на 3 минути од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, 2 ресторана, конференциска сала, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, инфраред сауна, турска бања, салон за убавина, детско игралиште, ски школо.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          внатрешен базен(8m/5m)со минерална вода (33-34C), џакузи, Финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, Турска бања, фитнес, ски гардеробер, трансфер до лифтот, WiFi во цел хотел, детска соба, паркинг. Во зима: 1 вечер пиано забава во лобито и жива музика во ресторанот. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Доплата за ручек возрасен 8€ и доплата за ручек дете - 6-11.99г. 6€

-          Возрасен на дополнително легло за период 22.12-28.12 и 12.02-25.02 плаќа 29€

-          Возрасен на дополнително легло за период 29.12-03.01 плаќа 48€

-          Возрасен на дополнително легло за период 04.01-11.02 плаќа 31€

-          Дете од 6-11.99г. на дополнително легло за период 22.12-28.12 и 12.02-25.02 плаќа 20€

-          Дете од 6-11.99г. на дополнително легло за период 29.12-03.01 плаќа 32€

-          Дете од 6-11.99г. на дополнително легло за период 04.01-11.02 плаќа 23€

-          Дете до  5.99 г. на дополнително легло БЕСПЛАТНО

-          Дете од  0-11,99г. на регуларно легло плаќа 80%

-          Новогодишна вечера - 75 евра, деца 6-11.99 – 40 евра – не е задолжителна

-          Божиќна вечера –35 евра, деца 6-11.99 - 25 евра – не е задолжителна

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервации направени до 31.10.2017 и платени до  01.11.2017

-          10% за резервации направени до 30.11.2017 и платени до 01.12.2017

БОНУСИ : 7=6, 11=10, 12=10 за доаѓања до 08.01-30.04.2018

*** ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ЕКСТРА