Хотел Вихрен Палас 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветнo студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

Двокреветнo студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-27.12

36€

42€

34€

48€

54€

43€

28.12-01.01

57€

63€

49€

69€

75€

60€

02.01-09.03

45€

51€

40€

57€

63€

52€

10.03-01.04

36€

42€

34€

48€

54€

43€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 80 м од жичарницата

Хотел во кој се комбинира природата со елегантен луксуз, комфорт и семеен дух.

Располага со ресторан со европска и средоземноморска храна, бугарска меана, лоби бар, пицерија, слаткарница, ноќен бар, СПА Центар, детски клуб, конференциска сала

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, масажи, егзотични процедури

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, детски кат. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца до 5.99 год. - бесплатно

-          Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло :

 • 28.12-01.01.2018 Ноќевање со појадок 12€
 • 01.12-27.12.2017 Ноќевање со појадок 10€
 • 10.03-01.04.2018 Ноќевање со појадок 10€
 • 02.01-09.03.2018 Ноќевање со појадок 12€

-          Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло :

 • 28.12-01.01.2018 Полупансион 22€
 • 01.12-27.12.2017 Полупансион 19€
 • 10.03-01.04.2018 Полупансион 19€
 • 02.01-09.03.2018 Полупансион 22€

-          Возрасен на дополнително легло :     

 • 28.12-01.01.2018 Ноќевање со појадок 43€
 • 01.12-27.12.2017 Ноќевање со појадок 22€
 • 10.03-01.04.2018 Ноќевање со појадок 22€
 • 02.01-09.03.2018 Ноќевање со појадок 30€

-          Возрасен на дополнително легло :

 • 28.12-01.01.2018 Полупансион 55€
 • 01.12-27.12.2017 Полупансион 34€
 • 10.03-01.04.2018 Полупансион 34€

-          Дете од 2-11.99 год. на редовно легло - 50% попуст

-          Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни - 85€, дете од 6-11.99 год.- 30€

-          Доплата за бебешко креветче - 4€ на ден (се плаќа на рецепција)

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервација и уплата до 01.10.2017

-          10% за резервација и уплата до 16.11.2017

 

БОНУСИ :

-          7=5, 14=10 за период на престој 02.01-01.04.2018 (не се комбинира со попуст за рана резервација)