Локација: Хотелот се наоѓа на самиот влез во Банско, на подножјето на планината Пирин во Бугарија.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, 2 ресторана, конференциска сала, продавница, интернет, паркинг, канцелариски услуги: копирање, принтање, факс, телефон.

Сместување: Собите се опремени со ТВ, телефон, Wi-Fi, мини-сеф, кујна, кафемат, тостер, фрижидер, микровална, купатило со туш/када, фен, козметички сет, папучи, крпи и наметки.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, внатрешен базен, надворешен базен, детски базен со лизгалка, масажа ароматерапија, пилинг масажа, козметички третмани на лице, електротерапија, густирање вино, велосипеди за издавање, екскурзии до останатите туристички места, електронски игри.

 

***ЗИМА 2017/2018!

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5*       BB/HB

студио лукс

(1+1/2+1/3)

01.12.

20.12.

21.12.

27.12.

28.12.

02.01.

03.01.

07.01.

08.01.

21.01.

22.01.

17.02.

18.02.

04.03.

05.03.

10.04.

п.п. во студио лукс  BB 35 48 85 48 39 48 41 35
студио лукс (1+1(00-03,99) 55 78 170 78 63 78 67 55
студио лукс 69 97 170 97 78 97 78 69
студио лукс + додатно легло 90 126 221 126 102 126 102 90
1 возрасен + 1 дете (04-11,99) 62 87 153 87 70 87 70 62
1 возрасен +2 деца (04-11,99) 69 97 170 97 78 97 78 69
2 возрасни + 1 дете (04-11,99) 69 97 170 97 78 97 78 69

апартман 1 спална

лукс (2/2+1/3)

01.12

20.12

21.12

27.12

28.12

02.01

03.01

07.01

08.01

21.01

22.01

17.02

18.02

04.03

05.03

10.04

п.п. апартман 1 спална лукс  BB 46 58 97 58 48 58 51 46
апартман 1 спална лукс 92 115 193 115 97 115 97 92
апартман 1 спална лукс + додатно легло 120 150 251 150 126 150 126 120
1 возрасен + 1 дете (04-11,99) 92 115 193 115 97 115 97 92
1 возрасен +2 деца (04-11,99) 92 115 193 115 97 115 97 92
2 возрасни + 1 дете (04-11,99) 92 115 193 115 97 115 97 92

апартман 1 спална

делукс (2+3/3+1/3+2)

01.12

20.12

21.12

27.12

28.12

02.01

03.01

07.01

08.01

21.01

22.01

17.02

18.02

04.03

05.03

10.04

п.п. апартман 1 спална делукс  BB 55 68 106 68 59 68 62 55
апартман 1 спална делукс 110 136 212 136 117 136 117 110
апартман 1 спална делукс + додатно легло (3) 144 176 275 176 152 176 152 144
1 возрасен + 1 дете (04-11,99) 110 136 212 136 117 136 117 110
1 возрасен +2 деца (04-11,99) 110 136 212 136 117 136 117 110
2 возрасни + 1 дете (04-11,99) 110 136 212 136 117 136 117 110
2 возрасни + 2 деца (04-11,99) 110 136 212 136 117 136 124 110
2 возрасни + 3 деца (04-11,99) 128 153 229 153 135 153 141 128
3 возрасни + 1 дете (04-11,99) 144 176 275 176 152 176 152 144
3 возрасни + 2 деца (04-11,99) 161 194 292 194 170 194 170 161

апартман 1 спална

ексклузивен

(2+3/3+1/3+2)

01.12

20.12

21.12

27.12

28.12

02.01

03.01

07.01

08.01

21.01

22.01

17.02

18.02

04.03

05.03

10.04

п.п. апартман 1 спална ексклузивен BB 70 82 113 82 72 82 76 70
апартман 1 спална ексклузивен 140 163 225 163 145 163 145 140
апартман 1 спална ексклузивен + додатно легло (3) 182 212 293 212 188 212 188 182
1 возрасен + 1 дете (04-11,99) 140 163 225 163 145 163 145 140
1 возрасен +2 деца (04-11,99) 140 163 225 163 145 163 145 140
2 возрасни + 1 дете (04-11,99) 140 163 225 163 145 163 145 140
2 возрасни + 2 деца (04-11,99) 140 163 225 163 145 163 152 140
2 возрасни + 3 деца (04-11,99) 158 181 243 181 162 181 169 158
3 возрасни + 1 дете (04-11,99) 182 212 293 212 188 212 188 182
3 возрасни + 2 деца (04-11,99) 200 230 310 230 206 230 206 200

апартман 2 спални

лукс (4/4+1/5)

01.12

20.12

21.12

27.12

28.12

02.01

03.01

07.01

08.01

21.01

22.01

17.02

18.02

04.03

05.03

10.04

п.п. апартман 2 спални лукс  BB 51 54 105 54 52 54 53 51
апартман 2 спални лукс 202 216 419 216 207 216 207 202
апартман 2 спални лукс + додатно легло (5) 233 249 481 249 238 249 238 233
4 возрасни + 1 дете (04-11,99) 202 216 419 216 207 207 207 202

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за HB за возрасен/дете (04-11.99) - 16 евра/8 евра.

-Новогодишна вечера во главниот ресторан Le Bistro (задолжително) - 110 евра за возрасен/ 75 евра за дете (4-11,99 г.)

-Новогодишна вечера во италијанскиот ресторан Leonardo (не задолжително) - 150 евра за возрасен/ 75 евра за дете (4-11,99 г.)

-Божиќна вечера (задолжителна) - 42 евра за возрасен/ 21 евра за дете (4-11,99 г.)

-15 % попуст за резервации направени до 15.10.2017 и платени 100% до 20.10.2017.

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017

-7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за престој во период 08.01.-20.01.2017 и 11.02.-10.04.2018.

-Екстра попустот не се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.