ЛЕПТОКАРИЈА

Вилата Ерато се наоѓа на главната улица I.Metaxa, која заврршува пред градската плажа и шеталиштето во Лептокарија, оддалеченa е само 50м од песочната плажа. Објектот располага со вкупно 23 студија, распоредени на приземје и 3спрата. Дворното место е плочник и има надворешен тоалет со туш, погоден за последниот ден кога странките го напуштаат објектот, односно собите.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ...

 

ТЕРМИН :

1/2

еко студио

(2 лица)

1/2

студио

(2 лица)

1/2+1

студио

(3 лица)

1/3+1

студио

(4 лица)

2/2

еко апар.

(4 лица)

2/2

апартман

(4 лица)

20.05-27.05

64 €

76 € 

84 € 

89 €

107 €

117 €

27.05-03.06

80 €

95 €

105 €

111 €

133 €

146 €

03.06-10.06

99 €

119 €

131 €

139 €

166 €

182 €

10.06-17.06

109 €

131 €

144 €

153 €

183 €

200 €

17.06-24.06

120 €

144 €

158 €

168 €

201 €

220 €

24.06-01.07

132 €

158 €

174 €

185 €

221 €

242 €

01.07-08.07

145 €

174 €

191 €

203 €

243 €

267 €

08.07-15.07

160 €

191 €

210 €

223 €

268 €

293 €

15.07-22.07

175 €

210 €

231 €

245 €

294 €

322 €

22.07-29.07

188 €

225 €

248 €

263 €

315 €

345 €

29.07-05.08

188 €

225 €

248 €

263 €

315 €

345 €

05.08-12.08

188 €

225 €

248 €

263 €

315 €

345 €

12.08-19.08

188 €

225 €

248 €

263 €

315 €

345 €

19.08-26.08

171 €

205 €

225 €

239 €

286 €

314 €

26.08-02.09

149 €

178 €

196 €

208 €

249 €

273 €

02.09-09.09

124 €

149 €

163 €

173 €

208 €

227 €

09.09-16.09

99 €

119 €

131 €

139 €

166 €

182 €

16.09-23.09

79 €

95 €

105 €

111 €

133 €

146 €

23.09-30.09

64 €

76 €

84 €

89 €

107 €

117 €

 

Цените се дадени за сместување по соба
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Попусти и доплати:
- Употребата на клима уред во објектот е со доплата (каде што е достапен)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување

 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.

 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.