Хотел Јастребец 5*

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец 
Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар. 
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви.


Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2017 за период на престој 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018

10% за резервација и уплата до 30.09.2017 за период на престој 22.12.2017-21.01.2018

15% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018

10% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 02.01-06.01.2018

10% за резервација и уплата до 30.11.2017 за период на престој 02.01-06.01.2018 | 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 07.01-15.01.2018 | 04.03-26.03.2018 (се комбинира со попуст за рана резервација)

Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

22.12-26.12.2017

27.12-01.01.2018

02.01-06.01.2018

07.01-21.01.2018

22.01-02.01.2018

02.02-03.03.2018

04.03-01.04.2018

Вид на сместување | Период на престој

Двокреветна соба

2+1

        171.00 €

        292.00 €

        188.00 €

        149.00 €

        156.00 €

        188.00 €

        134.00 €

Мал апартман

2+1

        268.00 €

        414.00 €

        263.00 €

        210.00 €

        230.00 €

        263.00 €

        196.00 €

Голем апартман

2+2

        268.00 €

        414.00 €

        298.00 €

        249.00 €

        260.00 €

        298.00 €

        229.00 €

Финска вила

4+1

        271.00 €

        468.00 €

        271.00 €

        223.00 €

        233.00 €

        271.00 €

        192.00 €

Цените се валидни за минимум 7 ноќевања.

Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, паркинг, интернет

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен - 25€, дете - 14€

Дополнителни услови :

▪ Деца до 3.99 год. - бесплатно

▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло - 18€ по лице на ден од 22.12-26.12.2017 и 02.01-01.04.2018, 30€ по лице на ден од 27.12-01.01.2018

▪ Возрасен на дополнително легло - 35€ по лице на ден од 22.12-26.12.2017 и 02.01-01.04.2018, 60€ по лице на ден од 27.12-01.01.2018

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 150€, дете - 80€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден