ЈЕРИСОС

Објект кој се наоѓа на 200 метри од плажа и 500 метри од центарот на Јерисос. Во објектот се наоѓаат студија за 2 и 3 лица, како и апартмани за 4, 5 или 6 лица. Студијата се наоѓаат на приземје, располагаат со комплетно опремени мини кујни, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената). Апартманите се едноспални, односно располагаат со две пространи соби од кои во едната соба се наоѓа и комплетно опремена кујна, а во другата има креветчиња на спрат и брачен кревет, тоалет, ТВ, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената) и балкони.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/2+1 стд

1/4 апп

1/5 апп

1/6 апп

02.06 - 09.06

69

79

89

99

109

09.06 - 16.06

99

109

119

129

139

16.06 - 23.06

129

139

149

159

169

23.06 - 30.06

139

149

179

189

199

30.06 - 07.07

159

169

199

209

219

07.07 - 14.07

169

179

229

239

249

14.07 - 21.07

179

189

249

259

269

21.07 - 28.07

189

199

259

269

279

28.07 - 04.08

209

219

279

289

299

04.08 - 11.08

209

219

289

299

309

11.08 - 18.08

209

219

289

299

309

18.08 - 25.08

189

199

259

269

279

25.08 - 01.09

169

179

219

229

239

01.09 - 08.09

139

149

159

169

179

08.09 - 15.09

109

119

129

139

149

15.09 - 22.09

89

99

99

109

119

22.09 - 29.09

59

69

79

89

99  

 

Цени:

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз,

по курс од 1 € = 61.8 ден

 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 20€ од вкупната цена по лице

 

Сместување: 

 • Трето, четврто, петто и шестто лице како и деца 2-12 год. имаат бесплатно сместување, плаќаат само превоз 20 €
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети

 

Попусти:

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини 
 • 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата воАПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

Превоз:

 • Секоја сабота поаѓање од Битола во 04:00 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата 
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 20€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.
 • Од 2018 година во Грција ќе се воведе туристичка такса која гостите ќе ја плаќаат директно во сместувачките капацитети. Износот на туристичката такса ќе се објави од грчките власти на почетокот на годината.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставниците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ