Хотел Пирин 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

Мазонета

 

 

(2+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

01.12-14.12

37€

49€

15.12-28.12

38€

50€

29.12-11.01

58€

70€

12.01-25.01

38€

50€

26.01-15.02

50€

62€

16.02-01.03

38€

50€

02.03-02.04

37€

49€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација: Хотелот "Пирин" се наоѓа на 1км одалеченост од гондола ски лифтот и 150 м од центарто на градот.

Капацитет:  Хотелот има 56 двокреветни соби, 4 еднокреветни, 7 апартмани и 1 студио.

Услуги: Сауна, Турска бања,Солариум, Масажа, Фитнесс, затворерн базен, пинг-понг, билијард, интернет. Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар, air-condition.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          сместување со појадок и со вечера - шведска маса, базен, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, превоз до главната ски станица, бесплатен интернет на рецепција 

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца од 0-12 год на дополнително легло во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО

-          Деца од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст

-          Трета возрасна особа на дополнително легло во двокреветна соба - 20% попуст

-          Задолжителна Новогодишна вечера 75 € за возрасни / 38 € дете од  2-12 год

-          Туристичка такса 5 еур по лице за целиот престој

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-15 %  ПОПУСТ  ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50%  УПЛАТА ДО 10.11

-10 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И 50%  УПЛАТА ДО 05.12