Хотел Пирин 4*

Локација : Хотелот се наоѓа на 250 метри од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, тераса, конференциска сала, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. 

Услуга: Полу пансион.

Спорт и забава: Внатрешен базен, фитнес центар, масажа, сауна, билијард, пинг-понг.

 

***ЗИМА 2017/2018!

PIRIN 4* HB

двокреветна соба

(2/2+1/3)

01.12.

14.12.

15.12.

28.12.

29.12.

11.01.

12.01.

25.01.

26.01.

15.02.

16.02.

01.03.

02.03.

02.04.

п.п. двокреветна соба  HB 37 38 58 38 48 38 37
еднокреветна соба (1+1(0-1,99)) 54 55 75 55 66 55 54
двокреветна соба 74 76 115 76 97 76 74
двокреветна соба + додатно легло (3) 103 106 161 106 135 106 103
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 55 57 86 57 72 57 55
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 55 57 86 57 72 57 55
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 74 76 115 76 97 76 74

двокреветна соба

делукс (2/2+1/3)

01.12

14.12

15.12

28.12

29.12

11.01

12.01

25.01

26.01

15.02

16.02

01.03

02.03

02.04

п.п. двокреветна соба делукс 43 44 63 44 54 44 43
еднокреветна соба делукс 60 61 81 61 71 61 60
двокреветна соба делукс 85 87 127 87 108 87 85
двокреветна соба делукс + додатно легло (4) 119 122 177 122 151 122 119
1 возрасен + 1 дете4 (02-11,99) 64 66 95 66 81 66 64
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 64 66 95 66 81 66 64
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 85 87 127 87 108 87 85

апартман 1 спална

(2/2+2/3+1/4)

01.12

14.12

15.12

28.12

29.12

11.01

12.01

25.01

26.01

15.02

16.02

01.03

02.03

02.04

п.п. апартман 1 спална 48 49 69 49 60 49 48
апартман 1 спална (2) 97 99 138 99 120 99 97
апартман 1 спална + додатно легло (3) 131 135 193 135 166 135 131
апартман 1 спална + 2 додатни легла (4) 147 152 230 152 193 152 147
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 97 99 138 99 120 99 97
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 97 99 138 99 120 99 97
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 97 99 138 99 120 99 97
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 97 99 138 99 120 99 97
3 возрасни + 1 дете (02-11,99) 131 135 193 135 166 135 131

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 70 евра за возрасен/ 35 евра за дете (2-11,99 г.). Деца 00-01,99 - не користитат никакви услуги.

-Божиќна вечера (задолжително) - 30 евра за возрасен/ 15 евра за дете (2-11,99 г.). Деца 00-01,99 - не користитат никакви услуги.

-15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017.

-10 % попуст за резервации за Банско Ски услугите направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-10 % попуст за резервации за Банско Ски услугите направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017. 

-Букинг такса - 5 евра за цел престој (важи и за деца).

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.