Хотел Орфеј 4*

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово 

Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса. 
Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, 
надворешен и подземен паркинг. На рецепција - ски гардеробер, сефови и Wi-Fi. 
СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

20% за резервација и уплата до 15.10.2017 | 

15% за резервација и уплата до 15.11.2017 |

10% за резервација и уплата до 01.12.2017

 

БОНУСИ :

7=6 за дата на пристигнување од 15.12-22.12.2017, 02.01-18.01.2018, 04.02-10.04.2018

(попустите се комбинираат)

Цените се за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН

28.12-01.01.2018

02.01-09.01.2018

10.01-19.01.2018

15.12-27.12.2017

Вид на сместување | Период на престој

(мин.4 ноќ.)

20.01-09.02.2018

10.02-04.03.2018

05.03-10.04.2018

Двокреветна соба - цена по лице

2+1

63.00 €

41.00 €

39.00 €

31.00 €

Трокреветна соба - цена за 3 лица

3+0

161.00 €

107.00 €

101.00 €

82.00 €

Едноспален апартман - цена за 3 лица

2+2

178.00 €

117.00 €

110.00 €

89.00 €

Еднокреветна соба - цена за соба

1

92.00 €

59.00 €

55.00 €

44.00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 - Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.

Дополнителни услови :

▪ Дете до 4.99 год. - бесплатно

▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно

▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни - бесплатно

▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни - 10% доплата

▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете - 15% доплата

▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст

▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен - доплаќаат по 50% од цена за возрасен

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 65€, дете (5-12.99 год.) - 40€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден