Хотел Иглика Палас 4*

Локација : во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт

Се наоѓа во срцето на Боровец. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор.

Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажа

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

 20% за резервација и уплата до 30.09.2017 за стандард соба и студио, 15% за економи соба

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

10% за резервација и уплата до 31.10.2017

 

(попусите на важат за Нова Година)

 

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

19.12-25.12.2017

26.12-01.01.2018

02.01-19.01.2018

20.01-02.02.2018

05.03-09.04.2018

 

Вид на сместување | Период на престој

17.02-04.03.2018

 

03.02-16.02.2018

 

 

 

Двокреветна соба - стандард

2+2

31.00 €

46.00 €

37.00 €

31.00 €

28.00 €

 

Студио

2+2

29.00 €

46.00 €

37.00 €

29.00 €

25.00 €

 

Еднокреветна соба - стандард

1+1

44.00 €

90.00 €

55.00 €

43.00 €

40.00 €

 

Двокреветна соба - економи

2+0

25.00 €

75.00 €

31.00 €

20.00 €

18.00 €

 

Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза (од 16-17ч.), користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.

 

Дополнителни услови :

▪ Деца до 1.99 год. - бесплатно

▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба - бесплатно
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба - 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во соба - 25% попуст
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен во соба - 25% попуст (за Нова Година се наплаќа редовна сума, без попуст)
▪ НАПОМЕНА : за сместување во студио се наплаќаат 3 редовни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 55€, дете - 30€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден