Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+0)

Двокреветна

соба

фамилијарна

(2+2)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Вила

Фамилијарни апартмани

(4+0)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-27.12

27€

27€

33€

26€

22.12-02.01

48€

54€

57€

56€

03.01-31.03

30€

30€

37€

28€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Хотелски комплекс „Глазне“ се наоѓа покрај реката Глазне во подножјето  на Пирин планина.

Хотелот располага со: лоби бар, скај бар, ресторант и меана во кои се приготвуваат најразлични јадења од европска и бугарска кујна. СПА Центарот на хотелот има затворен базен, сауна, масажа (со доплата), солариум и фитнес сала. Хотелот располага со конференциска сала со капацитет до 60 места. Капацитетот на хотелот е 8 апартмани, 4 студија, 4 двокреветни соби и 7 одвоени вили (фамилијарни апартмани) 

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          1 ноќевање по лице со појадок и вечера / освен за вилата, цената е за 4 лица / бесплатно користење на базен и сауна, интернет, шатл бус до гондолата со поаѓања според табела на рецепција 

 

ДОПЛАТИ:

-          дете до 4.99 г. - бесплатно, детско креветче – бесплатно

-          дете од  5 - 13,99 г. на дополнително легло во двокреветна голема соба со 2-ца возрасни –бесплатно

-          дете од 5 - 13,99г. на регуларно легло со 1 возрасен - 50% попуст

-          дете до 4,99 г. со 1 возрасен - цена за еднокреветна

-          две деца од 5 - 13,99 г. со 1 возрасен - секое дете има 50% попуст

-          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

-          возрасен на дополнително легло - 30% попуст

-          Новогодишна вечера (не е задожителна) - 55,00 евра по лице. Бесплатно за деца до 4,99 г.

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          20% попуст за резервации до 15.11.2017 и платени до 20.11.2017

-          15% попуст за резервации до 30.11.2017 и платени до 10.12.2017

БОНУСИ : 6=5, 7=6, 14=12 важи за доаѓања од 27.12.2017 и од  17.01.2018