Локација : Хотелот се наоѓа на 400 метри од Гондола лифтот.  

Општи информации: Хотелот поседува  67 соби, рецепција, лоби-бар, ресторан, ноќен бар, тераса, конференциска сала, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, радио, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Апартманите се со кујна.

Услуга: Полу пансион.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, финска сауна, базен за деца, детско катче. 

 

***ЗИМА 2017/2018!

AMIRA BOUTIQUE HOTEL 5*     HB
двокреветна соба (2)

01.12

26.12.

27.12.

01.01.

02.01.

09.01.

10.01.

10.03.

11.03.

31.03.

п.п. во двокреветна соба 59 101 83 71 59
двокреветна соба 118 201 166 141 118
1 возрасен + 1 дете (00-05,99) 118 201 166 141 118
1 возрасен + 1 дете (06-11,99) 118 201 166 141 118
студио (2/2+1/3)

01.12

26.12

27.12

01.01

02.01

09.01

10.01

10.03

11.03

31.03

п.п. во студио  71 120 99 85 71
студио (2) 141 240 198 169 141
студио + додатно легло (3) 205 304 261 232 205
1 возрасен + 1 дете (00-05,99) 141 240 198 169 141
1 возрасен + 1 дете (06-11,99) 141 240 198 169 141
2 возрасни + 1 дете (00-05,99) 141 240 198 169 141
2 возрасни + 1 дете (06-11,99) 193 292 250 221 193
апартман 1 спална (2+2/3+1/4)

01.12

26.12

27.12

01.01

02.01

09.01

10.01

10.03

11.03

31.03

п.п. во апартман 1 спална  87 148 122 105 87
апартман 1 спална (2) 175 297 244 209 175
апартман 1 спална + додатно легло (3) 238 360 307 273 238
апартман 1 спална + 2 додатни легла (4) 301 423 370 336 301
2 возрасни + 1 дете (00-05,99) 175 297 244 209 175
2 возрасни + 1 дете (06-11,99) 227 348 296 261 227
2 возрасни + 2 деца (00-05,99) 175 297 244 209 175
2 возрасни + 2 деца (00-05,99)(06-11,99) 227 348 296 261 227
2 возрасни + 2 деца (06-11,99) 278 400 347 313 278
3 возрасни + 1 дете (00-05,99) 238 360 307 273 238
3 возрасни + 1 дете (06-11,99) 290 412 359 324 290
апартман 1 спална со камин (2+2/3+1/4)

01.12

26.12

27.12

01.01

02.01

09.01

10.01

10.03

11.03

31.03

п.п. во апартман 1 спална со камин 129 220 181 155 129
апартман 1 спална со камин (2) 259 439 362 311 259
апартман 1 спална со камин + додатно легло (3) 322 503 426 374 322
апартман 1 спална со камин + 2 додатни легла (4) 385 566 489 437 385
2 возрасни + 1 дете (00-05,99) 259 439 362 311 259
2 возрасни + 1 дете (06-11,99) 311 491 414 362 311
2 возрасни + 2 деца (00-05,99) 259 439 362 311 259
2 возрасни + 2 деца (00-05,99)(06-11,99) 311 491 414 362 311
2 возрасни + 2 деца (06-11,99) 362 543 466 414 362
3 возрасни + 1 дете (00-05,99) 322 503 426 374 322
3 возрасни + 1 дете (06-11,99) 374 554 477 426 374

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (не задолжително) - 125 евра за возрасен/ 62 евра за дете (6-11,99 г.)/ 17 евра за дете (2-5,99 г.)

-25 % попуст за резервации направени до 31.07.2017 и платени 100% до 05.08.2017.

-20 % попуст за резервации направени до 31.08.2017 и платени 100% до 05.09.2017.

-15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017.

-7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12  за престој во период 01.12.-31.03. 

-Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.