Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од станицата на гондолата, 20 минути од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, градина, конференциска сала, паркинг, подземна гаража.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, кујна/мини-бар, интернет, купатило со туш/када, фен, тераса.

Услуга: Полу пансион/All Inclusive.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, масажи, терапии, детско игралиште, детски клуб, внатрешен базен со лежалки, скара, билијард, велосипедизам, паинтбол, екскурзии, јавање коњи

 

***ЗИМА 2017/2018!

CASA KARINA 4* Aparthotel HB

двокреветна соба

(1+1/2+2)

01.12.

21.12.

22.12.

26.12.

27.12.

03.01.

04.01.

28.02.

01.03.

30.04.

п.п. двокреветна соба  29 33 58 36 31
еднокреветна соба 
(1+1(0-3,99)
44 51 86 54 47
двокреветна соба 58 67 115 71 62
1 возрасен + 1 дете (4-11,99) 48 55 89 60 52
1 возрасен + 2 деца (4-11,99) 66 75 122 82 70
2 возрасни + 1 дете (4-11,99) 75 86 148 93 81
2 возрасни + 2 деца (4-11,99) 92 106 182 115 99

студио

(1+1/2+1)

01.12

21.12

22.12

26.12

27.12

03.01

04.01

28.02

01.03

30.04

п.п. студио  31 36 60 39 33
студио  (1+1(0-3,99)) 44 51 86 54 47
студио 62 71 120 78 67
1 возрасен + 1 дете (4-11,99) 51 58 91 63 54
1 возрасен + 1 дете (4-11,99) + 1 дете (0-3,99) 51 58 91 63 54
2 возрасни + 1 дете (0-3,99) 62 71 120 78 67

апартман 1 спална

(2/2+1/3)

01.12

21.12

22.12

26.12

27.12

03.01

04.01

28.02

01.03

30.04

п.п. апартман 1 спална 38 43 67 45 40
апартман 1 спална 76 85 133 90 81
апартман 1 спална + додатно легло 99 112 174 118 106
2 возрасни + 1 дете (4-11,99) 93 105 167 112 99
2 возрасни + 2 деца (0-3,99) 76 85 133 90 81

апартман 2 спални

(2+2/4+1/5)

01.12

21.12

22.12

26.12

27.12

03.01

04.01

28.02

01.03

30.04

п.п. апартман 2 спални 38 43 67 45 40
апартман 2 спални 152 170 267 179 161
апартман 2 спални + додатно легло 175 197 307 208 186
4 возрасни + 1 дете (4-11,99) 169 190 300 201 179
4 возрасни + 2 деца (0-3,99) 152 170 267 179

161

 

 


 *Во цената е вклучено: користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања.

 *ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 90 за возрасен/ 45 за дете (6-11,99 г.)

-30 % попуст за резервации направени до 15.08.2017 и платени 100% до 30.08.2017.

-25 % попуст за резервации направени до 15.11.2017 и платени 100% до 25.11.2017.

-20 % попуст за резервации направени до 01.12.2017 и платени 100% до 15.12.2017.

-15 % попуст за резервации направени до 15.12.2017 и платени 100% до 20.12.2017.

-7=6, 9=8, 11=10, 14=12 за престој во период  01.12.-26.12.2017 и 04.01.-30.04.2018.

-Екстра попустот не се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1/ за дете до 11,99 - 0,50