Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+2)

Двокреветно

студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-21.12

29€

31€

37€

37€

22.12-26.12

33€

35€

42€

42€

27.12-03.01

56€

58€

64€

64€

04.01-28.02

35€

39€

44€

44€

01.03-30.04

31€

33€

40€

40€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од станицата на гондолата, 20 минути од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, градина, конференциска сала, паркинг, подземна гаража.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, кујна/мини-бар, интернет, купатило со туш/када, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, масажи, терапии, детско игралиште, детски клуб, внатрешен базен со лежалки, скара, билијард, велосипедизам, паинтбол, екскурзии, јавање коњи.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања 

 

ДОПЛАТИ:

-          Возрасен на дополнително легло за период 01.12-21.12 плаќа 23€

-          Возрасен на дополнително легло за период 22.12-26.12 плаќа 27€

-          Возрасен на дополнително легло за период 04.01-28.02 плаќа 29€

-          Возрасен на дополнително легло за период 01.03-30.04 плаќа 26€

-          Дете од 4-11.99г. на дополнително легло за период 01.12-21.12 плаќа 18€

-          Дете од 4-11.99г. на дополнително легло за период 22.12-26.12 плаќа 20€

-          Дете од 4-11.99г. на дополнително легло за период 04.01-28.02 плаќа 22,5€

-          Дете од 4-11.99г. на дополнително легло за период 01.03-30.04 плаќа 19€

-          Дете до  3.99 г. на дополнително легло БЕСПЛАТНО

-          Дете од  0-11,99г. на регуларно легло плаќа 80%

-          Новогодишна вечера - 100 евра, деца 6-11.99 – 40 евра – не е задолжителна

-          Туристичка такса 1 еур по лице на ден и за возрасни и за деца над 2 години

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          25% за резервација и уплата до 15.11.2017

-          20% за резервација и уплата до 01.12.2017

-          15% за резервација и уплата до 15.12.2017

БОНУСИ : 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 14=12 за период на престој 26.12 и за пристигнување од 04.01 – 30.04

(не се комбинира со попуст за рана резервација)