Хотел Спорт 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

деца

02-12.99  на дополнително легло

дете

02-12.99 на редовно легло

Возрасен на дополнително легло

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

29.12-04.01

76€

18€

59€

54€

05.01-11.01

67€

17€

51€

47€

12.01-08.03

53€

18€

41€

37€

09.03-15.04

45€

18€

35€

32€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : Хотелот се наоѓа на 250 метри од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, 2 ресторана, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, детско катче, билијард.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Новогодишна вечера (задолжително) - 80 евра за возрасен/ 40 евра за дете (2-12,99 г.)

-          Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

БОНУСИ : 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12  и 14=12 за пристигнувања до 23.12.2017,  и од 16.03.2018 до крај на сезоната.

Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.