Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од  Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, интернет, продавница, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, купатило, тераса. 

Услуга: Полу пансион.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, сауна, турска бања, џакузи, масажи.

 

***ЗИМА 2017/2018!

ADEONA SKI & SPA 3* Aparthotel

 

Цените се дадени

по соба

01.12.

20.12.

21.12.

27.12.

28.12.

02.01.

03.01.

11.01.

12.01.

03.02.

04.02.

11.02.

12.02.

05.03.

06.03.

30.04.

студио (2)

40

52

92

58

52

58

52

40

студио (1)

28

36

64

40

36

40

36

28

апартман 1 спална

(2+2/3+1/4)

01.12.

20.12.

21.12.

27.12.

28.12.

02.01.

03.01.

11.01.

12.01.

03.02.

04.02.

11.02.

12.02.

05.03.

06.03.

30.04.

апартман 1 спална  (2)

46

58

98

63

58

63

58

46

апартман 1 спална +

додатно легло (3)

64

81

137

89

81

89

81

64

апартман 1 спална +

2 додатни легла (4)

83

104

176

114

104

114

104

83

2 возрасни +

1 дете (2-11,99)

58

72

122

79

72

79

72

58

2 возрасни +

2 деца (2-11,99)

64

79

129

86

79

86

79

64

3 возрасни +

1 дете (2-11,99)

76

95

161

104

95

104

95

76

апартман 2 спални 

(4+2/5+1/6)

01.12.

20.12.

21.12.

27.12.

28.12.

02.01.

03.01.

11.01.

12.01.

03.02.

04.02.

11.02.

12.02.

05.03.

06.03.

30.04.

п.п. апартман

2 спални

19

24

40

27

24

27

24

19

апартман 2

спални (4)

75

98

161

109

98

109

98

75

апартман 2 спални +

додатно легло (5)

90

117

193

131

117

131

117

90

апартман 2 спални +

2 додатни легла (6)

105

137

225

153

137

153

137

105

4 возрасни +

1 дете (2-11,99)

84

110

181

123

110

123

110

84

4 возрасни +

2 деца (2-11,99)

91

117

188

130

117

130

117

91

5 возрасни +

1 дете (2-11,99)

99

130

213

145

130

145

130

99

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Бебешко креветче - бесплатно.

-Новогодишна вечера (задолжително) - 69 евра за возрасен/ 35 евра за дете (2-11,99 г.).

-Божиќна вечера (не задолжително) - 35 евра за возрасен/ 17 евра за дете (2-11,99 г.).

-20 % попуст за резервации направени до 30.09.2017 и платени 100% до 05.10.2017.

-15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017.

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 10.12.2017.

-7=6, 12=10 за пристигнувања во период 11.01.-30.04.

-Екстра попустот не се комбинира со попустот за ран букинг.

-Handling Fee (01.04-30.11) - за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.