Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+0)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

15.12-21.12

11€

13€

22.12-27.12

14€

16€

28.12-03.01

24€

27€

04.01-04.03

14€

16€

05.03-31.03

11€

13€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од  Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, интернет, продавница, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, купатило, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, сауна, турска бања, џакузи, масажи.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          затворен базен, Jaccuzi, сауна, парна бања, ски гардеробер, трансфер до ски лифтот, слободно место за паркинг во близина на хотелот,интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Дете до 3.99 год. бесплатно

-          Дете од 4-13.99г. на дополнително легло плаќа 7 еур

-          Возрасен на дополнително легло пплаќа 12 еур

-          Новогодишна свечена вечера - 57 еур., дете од 4-13,99 год. - 29 еур. ( не е задолжителна )

-          Туристичка такса по лице на ден - 1.00 eur,  (за возрасни и деца )

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          20% за резервации до  01.11.2017, и уплата 100%  до  10.11.2017.

-          15% за резервации до 01.12.2017, и уплата до 10.12.2017