ЛАГАНАС

Marinos Apartments е одлична куќа за сместување, која се наоѓа на околу 150 метри од песочната плажа и околу 350 метри од центарот на Лаганас. Овој објект во својот состав брои повеќе двокреветни и трокреветни студија за сместување, сите опремени со сопствена кујна, балкон, тоалет и соодветен мебел. Убаво уредените соби располагаат и со клима уред, со можност за користење со доплата.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА И ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

ноќи

1/2

студио

1/2+1

студио

превоз

возрасен

превоз

дете (2-12)

08.06-16.06

7

118 €

137 €

80 €

55 €

15.06-23.06

7

142 €

164 €

80 €

55 €

22.06-30.06

7

163 €

188 €

80 €

55 €

29.06-09.07

9

240 €

278 €

80 €

55 €

08.07-18.07

9

288 €

333 €

80 €

55 €

17.07-27.07

9

404 €

467 €

80 €

55 €

26.07-05.08

9

404 €

467 €

80 €

55 €

04.08-14.08

9

404 €

467 €

80 €

55 €

13.08-23.08

9

336 €

389 €

80 €

55 €

22.08-01.09

9

280 €

324 €

80 €

55 €

31.08-08.09

7

182 €

210 €

80 €

55 €

07.09-15.09

7

146 €

168 €

80 €

55 €

14.09-22.09

7

117 €

135 €

80 €

55 €

 

Цените се дадени за сместување по соба и превоз по лице, во термини според табелата.

Поаѓање од Битола во 18:45 часот од пред Спортска сала на термините според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Попусти и доплати:
- Употребата на клима уред во објектот е бесплатна (каде што е достапен)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување

 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.

 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.