Hotel Orbiluks 3*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-21.12

26€

31€

25€

22.12-26.12

32€

39€

30€

27.12-06.01

52€

58€

49€

07.01-18.01

30€

34€

27€

19.01-17.02

32€

39€

30€

18.02-31.03

26€

31€

25€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 600 м од жичарницата

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, фитнес, Wi-Fi, ски гардеробер, трансфер до ски лифтот

 

ДОПЛАТИ:

-          Туристичка такса 1 € на ден по лице

-          Дете до 2,99 – бесплатно

-          Дете 3-12,99 на дополнително легло плаќа 50%

-          Дете 3-12,99 на регуларно легло плаќа 70%

-          Свечена Новогодишна вечера 57 €, деца 3-12,99 – 50% - Задолжително

-          Божиќна вечера на 25.12 – 34 €, деца 3-12,99 – 50% - Не е задолжително

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

20% попуст за резервации направени до 30.09.2018 и целосно платени до 10.10.2018

15% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и целосно платени до 10.11.2018

10% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и целосно платени до 05.12.2018