ПСАКУДИЈА

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

ноќи

2/2 еко

апартман

сутерен (4)

2/2

апартман

(4 лица)

3/2

апартман

(6 лица)

20.05-27.05

7

107 €

150 €

208 €

27.05-03.06

7

133 €

187 €

260 €

03.06-10.06

7

166 €

234 €

325 €

10.06-17.06

7

183 €

257 €

357 €

17.06-24.06

7

201 €

283 €

393 €

24.06-01.07

7

221 €

311 €

432 €

01.07-08.07

7

243 €

342 €

475 €

08.07-15.07

7

268 €

376 €

522 €

15.07-22.07

7

294 €

413 €

574 €

22.07-29.07

7

315 €

442 €

615 €

29.07-05.08

7

315 €

442 €

615 €

05.08-12.08

7

315 €

442 €

615 €

12.08-19.08

7

315 €

442 €

615 €

19.08-26.08

7

286 €

402 €

559 €

26.08-02.09

7

249 €

350 €

486 €

02.09-09.09

7

208 €

292 €

405 €

09.09-16.09

7

166 €

233 €

324 €

16.09-23.09

7

133 €

187 €

259 €

23.09-30.09

7

107 €

150 €

208 €

 

Цените се дадени за сместување по соба
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Попусти и доплати:
- Употребата на клима уред во објектот е бесплатна (каде што е достапен)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување

 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.

 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.