Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+1)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

01.12-26.12

20€

27.12-02.01

46€

03.01-07.01

28€

08.01-31.03

19€

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен - 8€, дете - 4€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : во центар, 300 м од жичарницата

Интимен хотел со одлична местоположба. Лоциран на главната улица во Банско, нуди можност за незаборавни моменти и уживање.

Во склоп на хотелот има ресторан, спа центар, интернет, паркинг.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, сауна, солариум, спа процедури и масажи

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, интернет, паркинг, ски гардеробер 

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца до 3.99 год. - бесплатно

-          Дете од 4-13.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

-          Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 70€, дете од 4-13.99 год.- 35€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервација и уплата до 30.10.2017

-          10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на пристигнување 01.12-22.12.2017 | 09.01-31.01.2018

(не се комбинира со попуст за рана резервација)