ОЛИМПИК БИЧ

Вила Елефтериа се наоѓа наспроти вила Акрополис во Олимпик Бич, на околу 150м од плажа, опкружена со убаво зеленило. Во својот состав располага со 16 студија распоредени на приземје и 3 ката .Располага со голем двор со плочник со маса и место за багаж. Сите студија имаат клима и ТВ, сопствен балкон со тенда.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ...

 

ТЕРМИН :

 

ноќи

1/2

студио

(2 лица)

1/2+1

студио

(3 лица)

1/3+1

апартман

(4 лица)

20.05-27.05

7

86 €

92 €

97 €

27.05-03.06

7

108 €

114 €

121 €

03.06-10.06

7

135 €

143 €

151 €

10.06-17.06

7

148 €

157 €

166 €

17.06-24.06

7

163 €

173 €

182 €

24.06-01.07

7

179 €

190 €

200 €

01.07-08.07

7

197 €

209 €

220 €

08.07-15.07

7

217 €

230 €

242 €

15.07-22.07

7

238 €

252 €

266 €

22.07-29.07

7

255 €

270 €

285 €

29.07-05.08

7

255 €

270 €

285 €

05.08-12.08

7

255 €

270 €

285 €

12.08-19.08

7

255 €

270 €

285 €

19.08-26.08

7

232 €

246 €

259 €

26.08-02.09

7

202 €

214 €

225 €

02.09-09.09

7

168 €

178 €

188 €

09.09-16.09

7

135 €

143 €

150 €

16.09-23.09

7

108 €

114 €

120 €

23.09-30.09

7

86 €

91 €

96 €

 

Цените се дадени за сместување по соба
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Попусти и доплати:
- Употребата на клима уред во објектот е со доплата (каде што е достапен)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување

 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.

 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.