СТАВРОС

Објект кој се наоѓа на 100 метри од плажа, во новиот дел на Ставрос, а на околу 500 метри од центарот на Ставрос. Студијата се на прв спрат, за 2, 3 или 4 лица, со директен поглед на море, модерно уредени и располагаат со комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената).

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/3 стд

1/4 стд

02.06 - 09.06

59 €

69 €

79 €

09.06 - 16.06

89 €

99 €

109 €

16.06 - 23.06

119 €

129 €

139 €

23.06 - 30.06

129 €

139 €

149 €

30.06 - 07.07

149 €

159 €

169 €

07.07 - 14.07

159 €

169 €

179 €

14.07 - 21.07

169 €

179 €

189 €

21.07 - 28.07

179 €

189 €

199 €

28.07 - 04.08

199 €

209 €

219 €

04.08 - 11.08

199 €

209 €

219 €

11.08 - 18.08

199 €

209 €

219 €

18.08 - 25.08

179 €

189 €

199 €

25.08 - 01.09

159 €

169 €

179 €

01.09 - 08.09

129 €

139 €

149 €

08.09 - 15.09

99 €

109 €

119 €

15.09 - 22.09

79 €

89 €

99 €

22.09 - 29.09

49 €

59 €

69 €

 

Цени:

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1 € = 61.8 ден.
  • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 20 € од вкупната цена по лице

 

Сместување: 

 • Трето и четврто лице, како и деца 2-12 год. имаат бесплатно сместување, плаќаат само превоз 20 €
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети

 

Попусти:

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини 
 • 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата воАПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

Превоз:

 • Секоја сабота поаѓање од Битола во 04:00 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата 
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 20 € по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.
 • Од 2018 година во Грција ќе се воведе туристичка такса која гостите ќе ја плаќаат директно во сместувачките капацитети. Износот на туристичката такса ќе се објави од грчките власти на почетокот на годината.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.