Хотел Грин Вуд 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+0)

Студио

 

 

(2+2)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.12-20.12

20€

24€

28€

25€

21.12-27.12

24€

28€

33€

29€

28.12-01.01

54€ ПП

55€ ПП

59€ ПП

59€ ПП

02.01-14.01

24€

28€

33€

29€

15.01-28.02

22€

26€

30€

27€

01.03-31.03

20€

24€

28€

25€

ЗА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН ДОПЛАТА ОД 11€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ, ДЕТЕ ОД 4-13.99 год. - 7€

ЗА УСЛУГА СЕ ВКЛУЧЕНО ДОПЛАТА ОД 17€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ, ДЕТЕ ОД 4-13.99 год. - 11€

(појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот) 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот.

Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани.

Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Дете до 3.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Прво дете од 4-13.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Второ дете од 4-13.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

-          Возрасен на дополнително легло - 20% попуст

-          Едно дете со 1 возрасен на редовно легло - 20% попуст од цената за двајца

-          Две деца со 1 возрасен - двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

-          Еднокреветна соба - 20% попуст од цената за двајца

-          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 110€, дете - 40€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервација и уплата до 31.10.2017

-          10% за резервација и уплата до 30.11.2017

(не важи за период 28.12-02.01.2018, не се пресметува на доплатите за полупансион и се вклучено)