Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+0)

Двокреветна соба

лукс

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

 УСЛУГА

Полупанион

Полупансион

Полупансион

01.12-21.12

29€

31€

35€

22.12-28.12

33€

37€

40€

29.12-02.01

59€

62€

68€

03.01-06.01

36€

40€

44€

07.01-18.01

33€

31€

41€

19.01-03.03

36€

40€

44€

04.03-31.03

33€

37€

41€

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација: Хотелот се наоѓа во градот на 900 метри од Ски лифтот и на 800 метри од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, бар покрај базенот, ресторан со градина, салон за убавина, продавница, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со центално греење, кабелска ТВ, телефон, радио, фрижидер, мини-сеф, Wi-Fi, купатило со туш/када, фен, козметички сет, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, џакузи, Турска бања, парна бања, зона за релаксирање, масажа, сауна, фитнес центар, соба за игри, билијард, внатрешен базен со детски дел, надворешен базен, скара, игралиште за деца, детска анимација.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          полупансион, внатрешен базен со детски дел, сауна, парна бања, фитнес центар, џакузи, Wi-Fi,  

 

ДОПЛАТИ:

-          Возрасен на додатно легло - 30% попуст од цената за регуларно легло.

-          Деца до 5,99 г. на додатно легло - бесплатно.

-          Деца до 5,99 до 11.99 г. на додатно легло -се наплатува 50% од цената за возрасен.

-          Новогодишна вечера (не задолжително) - 60 евра за возрасен/ 35 евра за дете (4-11,99 г.)/

-          Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервација и уплата до 31.10.2017

-          10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за целата сезона (двата попусти не се комбинирааат)