Локација: Хотелот се наоѓа во градот на 900 метри од Ски лифтот и на 800 метри од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, бар покрај базенот, ресторан со градина, салон за убавина, продавница, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со центално греење, кабелска ТВ, телефон, радио, фрижидер, мини-сеф, Wi-Fi, купатило со туш/када, фен, козметички сет, тераса.

Услуга: Полу пансион/All Inclusive.

Спорт и забава: СПА центар, џакузи, Турска бања, парна бања, зона за релаксирање, масажа, сауна, фитнес центар, соба за игри, билијард, внатрешен базен со детски дел, надворешен базен, скара, игралиште за деца, детска анимација.

 

***ЗИМА 2017/2018!

ZARA 4* HB

двокреветна стандард

соба (2)

01.12.

21.12.

22.12.

26.12.

27.12.

28.12.

29.12.

02.01.

03.01.

10.01.

11.01.

25.01.

26.01.

11.02.

12.02.

04.03.

05.03.

15.04.

п.п. двокреветна стандард соба  29 33 29 60 37 32 37 32 29
двокреветна стандард соба - едно лице користи 46 53 46 120 59 52 59 52 46
двокреветна стандард соба 58 67 58 120 74 64 74 64 58
1 возрасен + 1 дете (02-05,99) 46 53 46 120 59 52 59 52 46
1 возрасен + 1 дете (06-11,99) 49 57 49 120 63 55 63 55 49

двокреветна лукс

соба (2/2+1/3)

01.12

21.12

22.12

26.12

27.12

28.12

29.12

02.01

03.01

10.01

11.01

25.01

26.01

11.02

12.02

04.03

05.03

15.04

п.п. двокреветна лукс соба 31 37 31 63 40 37 40 37 31
двокреветна лукс соба - едно лице користи 50 59 50 127 64 59 64 59 50
двокреветна лукс соба 62 74 62 127 81 74 81 74 62
двокреветна лукс соба + додатно легло (3) 84 99 84 171 109 99 109 99 84
1 возрасен + 1 дете (02-05,99) 50 59 50 127 64 59 64 59 50
1 возрасен + 1 дете (06-11,99) 53 63 53 127 68 63 68 63 53
1 возрасен + 2 деца (02-05,99) 50 59 50 127 64 59 64 59 50
1 возрасен + 2 деца (06-11,99) 68 81 68 158 89 81 89 81 68
2 возрасни + 1 дете (02-05,99) 62 74 62 127 81 74 81 74 62
2 возрасни + 1 дете (06-11,99) 78 92 78 158 101 92 101 92 78
2 возрасни + 2 деца (02-05,99) 62 74 62 127 81 74 81 74 62
2 возрасни + 2 деца (02-05,99)(06-11,99) 78 92 78 158 101 92 101 92 78
2 возрасни + 2 деца (06-11,99) 93 110 93 190 121 110 121 110 93

апартман 1 спална

(1+1/3+1/2+1/4)

01.12

21.12

22.12

26.12

27.12

28.12

29.12

02.01

03.01

10.01

11.01

25.01

26.01

11.02

12.02

04.03

05.03

15.04

п.п. апартман 1 спална  35 40 35 69 44 41 44 41 35
апартман 1 спална - едно лице користи 69 81 69 138 87 83 87 83 69
апартман 1 спална (2) 69 81 69 138 87 83 87 83 69
апартман 1 спална + додатно легло (3) 93 109 93 186 118 112 118 112 93
апартман 1 спална + 2 додатни легла (4) 117 137 117 235 149 141 149 141 117
1 возрасен + 1 дете (02-05,99) 69 81 69 138 87 83 87 83 69
1 возрасен + 1 дете (06-11,99) 59 68 59 138 74 70 74 70 59
1 возрасен + 2 деца (02-05,99) 69 81 69 138 87 83 87 83 69
1 возрасен + 2 деца (06-11,99) 76 89 76 173 96 91 96 91 76
2 возрасни + 1 дете (02-05,99) 69 81 69 138 87 83 87 83 69
2 возрасни + 1 дете (06-11,99) 86 101 86 173 109 104 109 104 86
2 возрасни + 2 деца (02-05,99) 69 81 69 138 87 83 87 83 69
2 возрасни + 2 деца (06-11,99) 104 121 104 207 131 124 131 124 104
2 возрасни + 2 деца (02-05,99)(06-11,99) 86 101 86 173 109 104 109 104 86
3 возрасни + 1 дете (02-05,99) 93 109 93 186 118 112 118 112 93
3 возрасни + 1 дете (06-11,99) 110 129 110 221 140 132 140 132 110

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (не задолжително) - 55 евра за возрасен/ 27,50 евра за дете (4-11,99 г.).  Дете 00-03,99 г. - без никакви услуги.

-Божиќна вечера (не задолжително) - 20 евра за возрасен/ 10 евра за дете (4-11,99 г.).  Дете 00-03,99 г. - без никакви услуги.

-20 % попуст за резервации направени до 30.09.2017 и платени 100% до 05.10.2017.

-15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017.

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017

-7=6, 8=7; 9=8; 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 and 14=12 за престој во период 01.12.-28.12.2017 и 03.01.-15.04.2018.

-Екстра попустот не се комбинира со раниот букинг и важи за резервации направени по 01.12.2017.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.