Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2017 / 2018

Двокреветна соба

 

(2+2)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Двокреветна соба

фамилијарна

(2+3)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-22.12

21€

35€

27€

23.12-27.12

33€

47€

39€

28.12-02.01

56€

70€

62€

03.01-28.02

31€

45€

37€

01.03-31.03

21€

35€

27€

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 минути од центарот.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, ресторан, традиционална бугарска меана, градина, конференциски сали, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, интернет, клима, сеф, мини-бар, бања со када, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, сауна, парна бања, масажа, фитнес центар, процедури на лице и тело, екскурзии, риболов, планинарење, фризерски салон, детско катче.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) или на база All inclusive, бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ладни тушеви, соба за релаксирање, фитнес, паркинг, интернет, бесплатен транспорт до ски лифтот. 

 

ДОПЛАТИ:

- Туристичка такса 1 еур по лицe на ден

- Новогодишна свечена вечера–80€за возрасните, деца од 4-13,99 год -50% - Задолжително

- Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

Двокреветна соба 2 возрасни + 2 деца или 3-ца возрасни + 1 дете 6,99 год.

-          2 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - детето е бесплатно

-          2 Возрасни +  2 Деца (0-6,99) – 1-во дете бесплатно, 2-ро дете плаќа 50%

-          2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) - Детето плаќа 50%

-          2 Возрас.+ 2 Деца (7-13,99) - Секое дете плаќа - 50%

-          2 Деца (7-13,99) ( 0-6,99) со 2ца возрасни - Прво дете плаќа 50%, второ дете- бесплатно

-          Трет возрасен на дополнително легло плаќа 70%

-          3ца Возрасни + 1 Дете (0-6,99)- Дете - бесплатно

-          1 или 2 Деца до 6,99 год. со 1 Возрасен во двокреветна = еднокреветна

-          Прво дете (7-13,99) + Второ дете до 6,99 со 1 возрасен во двокреветна соба-прво дете плаќа 70%, второ(6,99)-бесплатно

-          2 Деца (7-13,99) со 1 Возрасен во двокреветна- прво дете плаќа 70%, второ дете плаќа 50%

Фамилијарна соба - 2 возрасни + 3деца/3возрасни + 1 дете + 1 бебе

-          2 Возрасни + 3 Деца (0-6,99) - 1во дете е бесплатно, 2ро плаќа 50%, 3то дете дете-бесплатно

-          2 Возрасни + 3 Деца (7-13,99) - 50% секое

-          2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) + 2 Деца ( 0-6,99)- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете- бесплатно, трето дете плаќа 50%

-          2 Возрасни + 2 Деца (7-13,99) + 1 Дете (0-6,99)- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете плаќа 50%, 3то дете-бесплатно

-          3 Возрасни + 1 Дете ( 7-13,99)- Дете плаќа 50%

-          3 Возрасни + 1во Дете (7-13,99) + 2ро дете (0-6,99) - 1во дете плаќа 50%, 2ро дете-бесплатно

Апартман - 2+2 или 4 возрасни

-          2 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - дете бесплатно

-          2 Возрасни + 2 Деца (0-6,99) - 1во дете-бесплатно, 2ро дете плаќа 50%

-          2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) - дете плаќа 50%

-          2 Возрасни + 2 Деца (7-13,99)- секое дете плаќа 50%

-          2 Деца ( 7-13,99) ( 0-6,99) со 2ца возрасни- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете-бесплатно

-          3/4 Возрасен на дополнително легло плаќа 70%

-          3 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - дете- бесплатно

-          3 Возрасни + 1 Дете (7-13,99)- дете плаќа 50%