1 ден (петок – 08.12.2017): БИТОЛА – БАНСКО

Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во Битола во 04:00 часот. Поаѓање за Бугарија во 04:30 часот. Ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори и царински формалности. Патот води покрај Струмица, г.п. Ново Село... Пристигнување во Банско во пладневните часови. Сместување во хотел Пирин Голф и СПА 5*... Вечера. Ноќевање.

 

2 ден (сабота – 09.12.2017): БАНСКО

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, прошетки низ Банско. Корисење на базените и СПА услугите на хотелот. Вечера. Ноќевање.


3 ден (недела – 10.12.2017): БАНСКО

Појадок. Одјавување од хотелот. Во претходно догворено време, во попладневните часови поаѓање за Македонија. Денско и ноќно патување со попатни паузи и царински формалности. Пристигнување во Битола во доцните ноќни часови.

 

Цена на аранжманот: 5.840,оо денари

 

Цената на аранжманот вкулучува:

  • Автобуски превоз на горенаведената релација,
  • 2 ноќевања на база полупансион
  • Користење на базенот и СПА услугите на хотелот
  • Организација, водство и реализација на аранжманот.

 

Цената на аранжманот не вклучува:

  • Туристичка такса (1€ по лице, на ден)
  • Патничкото осигурување

 

Начин на плаќање:

 30 % од сумата при резервација. Останатиот износ до полната цена на аранжманот, најкасно 5 дена до почетокот на аранжманот.

 

Со оваа програма важат Општите услови на т.а. ТЕО ТРАВЕЛ и СКТМ